Platform Engineer

EDSN

EDSN
€4.045 — €5.622 / maand
5 maanden
Nog 2 dagen

Dit ga je doen

Hallo Platform Engineer! 

Detachering, 40 uur p/w

Bij EDSN draag jij bij aan de verduurzaming van Nederland. Elke dag. Sámen met onze partners in de energiesector. Het werken in de Cloud wordt met de dag belangrijker. Zo ook voor onze Development teams.
Het werken in de Cloud wordt met de dag belangrijker. Zo ook voor onze Development teams. Met jouw digitale skills en verbindende kracht speel jij een grote rol om dit te realiseren.

Vorm de onmisbare schakel in de energiemarkt
Werk vol energie
Guard is een team binnen de waardestroom IT Foundation. Het team is verantwoordelijk voor de Delivery (CI/CD) pipelines. Deze diensten worden gebruikt door de EDSN DevOps-teams om wendbare systemen te ontwikkelen voor het ondersteunen van de Nederlandse energiemarkt. Een essentieel onderdeel van de oplossingen ons team aanbiedt is Self Service (bij voorkeur declaratief via GitOps). Dit houdt in dat teams de bouwblokken kunnen gebruiken zonder dat ze direct van ons afhankelijk zijn. Ons team is dienstverlenend en heeft veel contact met andere teams, we letten daarom ook op de benodigde softskills.

Naast Guard zijn team Atlas, Base64, WhoAmI, CRT, Watchdog en Fundamentum onderdeel van deze waardestroom. Atlas heeft als scope cloud (AWS) infrastructuur, Base64 heeft als scope generiek bouwstenen voor integratie, WhoAmI is verantwoordelijk voor Identity & Access Management. Fundamentum houdt zich bezig met data-engineering en data analytics. CRT is verantwoordelijk voor de container runtime waar de applicaties op landen. Watchdog is verantwoordelijk voor onze observability stack.

Een kernaspect binnen IT Foundation is bouwblokken op te leveren die zorgen voor business wendbaarheid en snelheid van realisatie (time-to-market). Kortom, wendbare oplossingen die in snelle korte en kleine iteraties ontwikkeld kunnen worden (integrate early & integrate often + working complex systems evolve from simple working systems)

Wij zijn een zevenkoppig gezellig gedreven specialistisch team, dat gemakkelijk te benaderen is, binnen de afdeling maar ook binnen het gehele bedrijf, dat werkt zo prettig!

  • We hebben een vaste kantoor dag op donderdag. Daarnaast verwachten we dat je bereid bent ook een tweede dag op kantoor te werken.
  • EDSN werkt volledig op basis van SAFe.

Dit ga je doen

  • Verbeteringen op ons CI/CD platform (GitLab):
    Je ontwikkelt en verfijnt ons CI/CD platform met als doel om teams binnen het bedrijf in staat te stellen efficiënter te werken en betere resultaten te behalen. Door constant te itereren en te verbeteren, help je bij het creëren van een robuuste en flexibele technologische basis.
  • Beheer van ons Kubernetes platform (AWS EKS): 
    Als beheerder van ons eigen K8S platform tbv CI/CD zorg je ervoor dat pipelines voor de DevOps teams veilig, betrouwbaar en tijdig draaien. Je voert regelmatig onderhoud uit en implementeert best practices om ervoor te zorgen dat de gateway optimaal presteert.
  • Uitbreiding CI/CD platform capaciteiten: Je werkt aan het uitbreiden van de CI/CD-infrastructuur om te voldoen aan de groeiende vraag van de DevOps teams. Door schaalbaarheid en betrouwbaarheid te waarborgen, draag je bij aan de veerkracht van het systeem.
  • Samenwerking en backlogbeheer: Je werkt nauw samen met het team en de product owner om ervoor te zorgen dat de backlog van taken goed wordt beheerd en voorbereid is voor uitvoering. Door effectieve communicatie en planning zorg je ervoor dat het team zijn doelen kan bereiken en waarde kan leveren aan de organisatie.
  • Samenwerking met DevOps-teams: Je werkt samen met andere DevOps-teams om ervoor te zorgen dat de ontwikkelde bouwblokken en infrastructuren naadloos aansluiten bij de behoeften van andere teams. Door middel van overleg en samenwerking help je bij het creëren van een geïntegreerd ecosysteem van tools en processen.
  • Implementatie van CI/CD-pipelines en GitOps-proces: Je bouwt en onderhoudt Continuous Integration/Continuous Deployment (CI/CD) pipelines om applicaties snel en betrouwbaar naar productie te brengen. Met behulp van een declaratief GitOps-proces, zoals helm en argo, automatiseer je implementaties en zorg je voor consistente en herhaalbare releases.

Gedreven op het maken van impact
Hier krijg je energie van
Jij bent een breed inzetbare Platform Engineer met een can-do mentaliteit, die geïnspireerd wordt door een innovatieve omgeving zoals we hebben bij team Guard. Je bent een DevOps-er die het werk wat je oplevert ook daadwerkelijk owned.

Je brengt het volgende mee:

  • Minimaal 3 jaar werkervaring 
  • Bereid om standby diensten te draaien (EDSN en wij vinden het belangrijk dat dit ook vooraf aan de kandidaten wordt gecommuniceerd, zie de volledige regeling bij de wensen en eisen in de aanvraag). 
  • Je hebt een nieuwsgierige geest als het gaat om het verkennen van nieuwe technologieën;
  • Je bent van nature een teamspeler en werkt graag samen aan complexe technische uitdagingen;
  • Diepgaande ervaring met GitLab, inclusief CI/CD pipelines, runners en platformbeheer;
  • Ervaring met AWS, bij voorkeur met EKS, IAM en networking;
  • Ervaring met Infrastructure as Code (Terraform) en het beheren van cloudomgevingen op schaal;
  • Ervaring met Kubernetes (EKS), Helm en containerisatie;
  • Ervaring met GitOps-principes en tooling zoals ArgoCD;
  • Ervaring met Linux-platformen en automatisering;
  • Ervaring met scripting (bij voorkeur Python of Bash);
  • Affiniteit met security, compliance en het verder automatiseren van security-controles binnen de ontwikkelstraat.

Ook handig:

  • Ervaring met grootschalig GitLab-beheer, waaronder groepen, projecten en integraties;
  • Ervaring met observability tooling zoals Grafana en Prometheus;
  • Ervaring met Renovate en JFrog Artifactory of vergelijkbare tooling voor dependency management en software supply chain automation;
  • Ervaring met Microsoft Entra ID, inclusief identity- en accessmanagement;
  • Kennis van of ervaring met Secure Software Development Lifecycle (SSDLC);
  • Kennis van of ervaring met software supply chain security en SLSA (Supply-chain Levels for Software Artifacts);

Over EDSN
Energie Data Services Nederland (EDSN) is een groeiend bedrijf dat snel stappen zet in de professionalisering van haar organisatie. Van startup naar scale up. EDSN ontwikkelt voor alle regionale en landelijke netbeheerders een betrouwbare en innovatieve ICT-infrastructuur. We specialiseren ons in het verzamelen en bereikbaar maken van gebruiksdata, die andere marktpartijen weer kunnen gebruiken voor het ontwikkelen van nieuwe diensten. Met die datadiensten geven we de energietransitie en daarmee ook de verduurzaming van Nederland ruim baan.

Dit ben jij

  • In het geval van een gunning is het verplicht dat de kandidaat/leverancier
    vóór aanvang van de opdracht volledig aan de compliance-eisen voldoet. Houd
    er rekening mee dat we na een gunning de opdracht in ons platform Striive
    zullen opzetten. Compliance en facturering worden hier afgehandeld
  • Voor deze positie geldt dat er stand-by diensten van toepassing kunnen zijn
    waarbij de medewerker wordt verplicht om stand-by diensten te draaien. De
    verplichting om stand-by diensten te draaien houdt in dat de medewerker
    gedurende een bepaalde periode buiten de kantooruren (08.30 uur tot 17.00
    uur) telefonisch bereikbaar is en zo spoedig mogelijk beschikbaar is om bij
    storingen en andere calamiteiten werkzaamheden te verrichten. Het draaien
    van een weekdienst (maandag 08.30 uur tot en met de volgende maandag 08.30
    uur) is de standaard
  • De kandidaat beheerst de Nederlandse taal zowel schriftelijk als woordelijk
    uitstekend
  • De vaste kantoordag is donderdag. Echter, de kandidaat is bereid om 2 dagen
    in de week op het kantoor in Amersfoort aanwezig te zijn indien nodig
  • De werkzaamheden worden te allen tijde vanaf een Nederlands werkadres
    uitgevoerd. Conform EDSN beleid is 4 x 9 uur werken per week niet
    toegestaan
  • Hieronder graag aangeven op welke basis de kandidaat werkzaam is

Dennis Hordijk

Recruitment Consultant

Dennis Hordijk

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

Gemeente Noordoostpolder vacatures

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Dennis neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback