Adviseur Wijken- en Dorpendeal

Provincie Gelderland

€6.843 — €7.821 / maand
13 maanden
HBO
Nog 13 dagen

Dit ga je doen

Opdracht
Bij alles wat we doen, staat de leefbaarheid van onze provincie voorop. Het is niet voor niets het eerste hoofdstuk van het coalitieakkoord Gewoon doen.

Het is belangrijk dat er goede voorzieningen zijn waar Gelderlanders gebruik van kunnen maken. Dat er verbinding is tussen individuen en gemeenschappen. Dat mensen elkaar kunnen ontmoeten en omzien naar elkaar. Er zit ontzettend veel kracht en creativiteit bij inwoners, verenigingen, instellingen en ondernemers in wijken en dorpen. Zij weten vaak beter wat er speelt dan de overheid.

Vanuit het programma Leefbaarheid ondersteunen wij daarom goede initiatieven uit de samenleving en werken daar samen aan met hen en de gemeenten. De kerntaak van het programma Leefbaarheid is het versterken van de sociale cohesie in Gelderland. Dit doen wij onder andere via onze subsidieregeling Wijken- en Dorpendeals waarin wij langdurige, integrale afspraken maken met inwoners, gemeenten en andere partners. Denk bijvoorbeeld aan het omvormen van een leegstaande school tot dorpshuis, het oprichten van een dorpscoperatie en samen met groepen inwoners meer activiteiten organiseren voor structurele ontmoeting. Ook zijn er projecten die zich richten op het schoon en groen houden van de omgeving, verduurzaming, sport, wonen en de samenwerking tussen zorg en welzijn. 

In een Wijken- en Dorpendeal is er veel mogelijk, maar het belangrijkste is dat het de sociale cohesie bevordert en dat het aansluit bij de behoefte van het dorp of de wijk. Op dit moment zijn er al een aantal Wijken- en Dorpendeals gesloten, maar voor aankomende periode ligt er de stevige ambitie om 100 extra deals te realiseren. Wij zoeken daarom een tijdelijke adviseur die ons in de rest van deze coalitieperiode gaat helpen om de 100 wijken- en dorpendeals in Gelderland af te sluiten. 

Je werkt 16 tot 24 uur per week. Maandag is de vaste kantoordag van team Leefbaarheid. Voor de rest van de tijd werk je op locatie of hybride. Je gaat als adviseur Wijken- en Dorpendeal dus deel uitmaken van het team, voert reguliere/ingebedde werkzaamheden uit en je werkt onder leiding en toezicht van de teammanager Leefbaarheid.

Taken en verantwoordelijkheden
Iedere deal is maatwerk en vraagt de nodige afstemming met verschillende partijen, zowel intern als extern. Je gaat langs op locatie en zoekt samen naar logische samenwerkingen en dwarsverbanden. Je werkt hierbij nauw samen met onze partners van de Leefbaarheidsalliantie. Je gaat actief op zoek naar nieuwe Wijken- en Dorpendeals. Je gaat op bezoek bij bijvoorbeeld gemeenten en regionale samenwerkingsverbanden om de subsidieregeling meer onder de aandacht te brengen. Vervolgens ben jij degene die intern deze deals begeleidt naar besluitvorming. Je overlegt met de collega's van Subsidies en van het Multidisciplinaire Team (MDT) over de voorstellen. Daarnaast doe je binnen het team voorstellen voor verbetering. 

Bij een Wijken- en Dorpendeal staat de sociale cohesie voorop, maar de regeling biedt veel mogelijkheden om provinciale vraagstukken integraal op te pakken. Het is van belang dat je aangesloten blijft op de interne organisatie en in ieder geval afstemming zoekt met collega's binnen verschillende programma's. 

We verwachten dat je ongeveer 7 tot 9 Wijken- en Dorpendeals in de resterende coalitieperiode kan sluiten. 

Je bent iemand die proactief wil bijdragen aan de leefbaarheidsdoelstellingen van de provincie. Je gaat graag het gesprek aan met inwoners en gemeenten om bij te dragen aan de leefbaarheid van hun omgeving. Je bent pro-actief en hebt een doe-mentaliteit. Je gaat actief op zoek naar nieuwe kansen voor samenwerking, houdt een vinger aan de pols bij bestaande initiatieven en denkt mee aan het verbeteren en verder brengen van bewonersinitiatieven. Je hebt een goed inlevingsvermogen dat je helpt samen met partners en inwoners ideëen om te zetten tot concrete acties zonder dat je daarbij de provinciale beleidsdoelen uit het oog verliest. Je bent een teamspeler en hebt plezier in het opbouwen van een langdurige partnerschap. Je gaat tegenstellingen in samenwerken niet uit de weg maar blijft streven naar overeenstemming.

Randvoorwaarden
De adviseur Wijken- en Dorpendeal maakt onderdeel uit van het team Leefbaarheid, neemt deel aan teamoverleggen van het team Leefbaarheid, levert een inspanning om het werk zo goed mogelijk uit te voeren onder hiërarchische aansturing en met afhankelijkheid van het team. De adviseur Wijken- en Dorpendeal is ingebed in de lijnorganisatie. 

Dit ben jij

  • Beschikbaarheidseis: Kandidaat is inzetbaar vanaf 16 november 2026
    tot en met 31 december 2027 voor 16 tot 24 uur per week. Maandag is de
    vaste kantoordag en voor de rest van de uren werk je op locatie of hybride.
    De inhuuropdracht kan niet verlengd worden. Afhankelijk van de
    beschikbaarheid van kandidaat, is een gefaseerde start en/of latere
    startdatum mogelijk, mits kandidaat uiterlijk 7 december 2026 inzetbaar is
    voor minimaal 16 uur per week. De startdatum is onder voorbehoud van een
    tijdige afronding van de offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de
    startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde
    startdatum in de offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden
    ontleend
  • Kandidaat beschikt aantoonbaar over minimaal een afgeronde HBO
    opleiding
  • Kandidaat beschikt aantoonbaar over minimaal 3 jaar relevante
    werkervaring (opgedaan in de periode 2020 – heden) in een rol waarin je
    verschillende partijen bij elkaar brengt om gezamenlijk tot concrete
    afspraken en/of resultaten te komen
  • Kandidaat heeft aantoonbaar ervaring (opgedaan in de periode 2020 –
    heden) met gebiedsgericht en/of maatschappelijk werken, samen met
    gemeenten, inwonersinitiatieven, maatschappelijke organisaties,
    verenigingen en/of ondernemers
  • Kandidaat heeft ervaring (opgedaan in de periode 2020 – heden) met
    het vertalen van ideeën en ambities naar concrete plannen, afspraken en
    uitvoering
  • Kandidaat beschikt aantoonbaar over ervaring met het initiëren,
    begeleiden en realiseren van samenwerkingen tussen verschillende
    (maatschappelijke) partijen en weet deze te vertalen naar concrete
    afspraken en resultaten, aan te tonen met praktijkvoorbeelden. Graag
    aandacht voor eigen rol van de kandidaat, complexiteit van de samenwerking
    en het bereikte resultaat
  • Kandidaat beschikt aantoonbaar over ervaring met het samenwerken
    met overheidsorganisaties EN maatschappelijke partners, aan te tonen met
    praktijkvoorbeelden
  • Kandidaat beschikt aantoonbaar over ervaring met het zelfstandig
    regisseren/begeleiden van projecten of processen, van eerste initiatief tot
    besluitvorming en uitvoering, in een bestuurlijke of maatschappelijke
    context, aan te tonen met praktijkvoorbeelden

Dennis Hordijk

Recruitment Consultant

Dennis Hordijk

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

Gemeente Noordoostpolder vacatures

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Dennis neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback