Projectleider Aanvalsplan Grutto

Provincie Utrecht

Provincie Utrecht
€4.513 — €6.369 / maand
6 maanden
WO
Nog 9 dagen

Dit ga je doen

Opdracht
Vanuit het domein Landelijke Leefomgeving (LLO) dragen we bij aan een aantrekkelijk, vitaal landelijk gebied en een schoon en robuust bodem- en grondwatersysteem. Onze kerntaken zijn natuur (inclusief groene vergunningverlening), landbouw, water en bodem(-sanering). Samen met onze partners binnen én buiten de organisatie werken we aan een sterke verbinding tussen de natuur, de mensen en maatschappij, een duurzame landbouw en een robuust Natuurnetwerk. Zo zorgen we met onze teams samen met waterschappen en drinkwaterbedrijven voor waterveiligheid, aanpak droogtebestrijding en drinkwatervoorziening. We versterken de leefbaarheid van het landelijk gebied door uit te gaan van de kracht van een gebied, en lokale initiatieven te ondersteunen. En geven uitvoering aan programma’s zoals Klimaatadaptatie, Bodemdaling en Agenda Vitaal Platteland.

Het team Landbouw en Voedsel Natuurinclusief (LVN) binnen het Domein LLO is verantwoordelijk voor de ontwikkeling en uitvoering van het beleid voor een duurzame, circulaire natuurinclusieve en klimaatneutrale landbouw en voedselsector. Onderdeel hiervan is de uitvoering van het Aanvalsplan Grutto (AG), waarvoor recent afspraken tussen het Rijk en provincies zijn vastgelegd in het Afsprakenkader AG. In ons team zoeken we versterking om het AG tot een succes te maken.

Wat ga je doen
De provincie Utrecht wil ten behoeve van de weidevogelstand verschillende kansgebieden Aanvalsplan Grutto realiseren. Hiervoor werken wij nauw samen met de andere weidevogelprovincies, het Rijk, agrarische collectieven, terreinbeherende organisaties, Faunabeheereenheid en andere betrokken partijen. Recent is het Afsprakenkader Aanvalsplan Grutto ondertekend door de 7 weidevogelprovincies en het Rijk, met daarin afspraken over financiering en uitvoering. Binnen deze kaders willen we de realisatie van het Aanvalsplan Grutto nu vorm gaan geven. 

In de rol van projectleider Aanvalsplan Grutto werk je nauw samen met collega’s om de uitvoering van het Aanvalsplan Grutto vanuit de provincie naar een hoger niveau te tillen. Hierbij is afstemming en samenwerking met verschillende betrokken partijen nodig, zoals provincies, agrarische collectieven, waterschappen en terreinbeherende organisaties. Door de veelzijdigheid van het Aanvalsplan Grutto heb je ook intern met veel verschillende collega’s te maken. Dit maakt het een uitdagende, veelzijdige functie in een compact goed samenwerkend team.  

Verantwoordelijkheden en taken (kan wijzigen in overleg):

  • Uitvoering van het Aanvalsplan Grutto organiseren en coördineren, waaronder:
    • Organisatie en coördinatie gebiedsprocessen voor AG-gebieden
    • Coördinatie opstellen routekaart per AG-gebied
    •  Uitwerken en uitvoeren subsidieregeling voor herwaardering agrarische grond tbv weidevogels
    • Bewaken van de voortgang van het Afsprakenkader Aanvalsplan Grutto
  • Maandelijkse deelname aan en werkzaamheden voor landelijke werkgroep Aanvalsplan Grutto – overheden.
  • Maandelijkse deelname aan en werkzaamheden voor subwerkgroep Aanvalsplan Grutto over het ontwikkelen van een subsidieregeling voor herwaardering van agrarische gronden naar agrarische gronden met natuurwaarden tbv weidevogels.
  • Interne beleidstaken omtrent Aanvalsplan Grutto (informeren, Statenvragen, uitwerken instrumenten, etc.)

Plaats in de organisatie 

  • Je opdrachtgever is de Teamleider van het team Landbouw en Voedsel Natuurinclusief. In de praktijk stem je je werkzaamheden af met de beleidsmedewerkers ANLb. Met deze collega’s heb je regelmatig afstemmingsoverleg.
  • Bij onduidelijkheden, problemen bij de voortgang van je werkzaamheden of andere zaken is de teamcoördinator je eerste escalatiepunt. Mocht dit niet tot voor jou werkbare oplossingen leiden dan kun je terecht bij de teamleider. 

Toevoeging

Voor het uitoefenen van de opdracht wordt vanuit de provincie Utrecht verwacht dat de opdrachtnemer haar eigen (ICT) middelen inzet. Indien gedurende de opdracht blijkt dat er extra bedrijfsmiddelen nodig zijn om het product of dienst te kunnen leveren/verlenen, dan zal opdrachtnemer deze zelf bekostigen.

De werkzaamheden behoren tot de reguliere taken van de functie Projectleider. Dit betreft een bestaande functie binnen het functiehuis van de Provincie. Je werkt zij aan zij met collega’s van het team.
De opdracht wordt uitgevoerd onder leiding en toezicht. U valt onder aansturing van de manager Hans Mertens.

Als uitgangspunt gelden de volgende werkdagen en werktijden: ma t/m vrijdag tussen 7:30 – 18:00 uur. U werkt op de locatie Provincie Huis. U mag maximaal 50 % van uw werkuren thuis werken,  waarbij u rekening moet houden met een verplichte kantoordag op dinsdag. Op deze dag zijn veel teamleden aanwezig en vinden belangrijke overleggen plaats.

Kandidaat dient de werkzaamheden persoonlijk uit te voeren. Vrije vervanging is niet toegestaan.

Dit ben jij

  • Aantoonbare werkervaring met weidevogelbeheer
  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als
    beleidsmedewerker of projectleider in de (agrarische) natuursector
  • Aantoonbare werkervaring met subsidies
  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal WO Master niveau
  • Aantoonbare werkervaring in de complexe wereld rondom het weidevogelbeheer
    in Nederland
  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met
    beleids- en of uitvoeringswerk in het landelijk gebied bij een complexe
    overheidsorganisatie
  • Aantoonbare werkervaring met het opstellen en beoordelen van subsidies in
    het landelijk gebied
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in het opereren in
    (overheids)netwerken en een netwerk binnen het weidevogelwerkveld
    (provincies, agrarische collectieven, TBO’s, belangenpartijen, overheden
    e.a.)

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback