Business analist
- Uitzenden
- 09-11-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Organisatie
De Connectie is de werkorganisatie van de gemeente Arnhem die een serie uitvoerings- en bedrijfsvoeringstaken uitvoert voor Arnhem Rheden en Renkum in een centrumgemeenteregeling. Het cluster werkt aan een samenhangend portfolio van verbeteringen en taakstellingen, gericht op operational excellence, voor 2027 en verder. Dit portfolio is opgebouwd uit plannen die op team- en afdelingsniveau zijn opgesteld.
Aanleiding en opdracht
Voor het portfolio 2027 ligt een aanzienlijk aantal plannen klaar die inhoudelijk verder moeten worden uitgewerkt tot onderbouwde, besluitrijpe voorstellen. Wij zoeken twee business analisten die de teamleiders en afdelingshoofden die de plannen hebben opgesteld hierbij ondersteunen.
De analisten werken de plannen inhoudelijk uit tot business cases, uitvoeringsplannen en projectplannen. Zij doen dat samen met de eigenaren van de plannen: de teamleiders en afdelingshoofden blijven verantwoordelijk voor de inhoud, de analisten zorgen dat deze scherp, volledig en vergelijkbaar wordt vastgelegd.
De analisten werken nauw samen met twee medewerkers van het bedrijfsburo. Deze collega’s begeleiden en besturen het portfolio namens het MT van De Connectie op procesniveau (planning, voortgang, besluitvorming, wijzigingsbeheer); de analisten zijn verantwoordelijk voor de inhoudelijke kwaliteit en uitvoerbaarheid van de afzonderlijke plannen.
Werkzaamheden
- Analyseren van de aangeleverde plannen op volledigheid, haalbaarheid en samenhang van de voor succesvolle uitvoering benodigde informatie;
- Samen met teamleiders en afdelingshoofden uitwerken van business cases, uitvoeringsplannen en projectplannen volgens de geldende systematiek van De Connectie en de gemeente Arnhem;
- Helder maken van doelen, baten, kosten, risico’s, afhankelijkheden en benodigde capaciteit;
- Signaleren van overlap en samenhang tussen plannen en dit inbrengen bij het bedrijfsbureau;
- Opleveren van plannen die geschikt zijn voor prioritering en besluitvorming over het portfolio 2027.
Resultaat
Een set inhoudelijk uitgewerkte, onderling vergelijkbare business cases, uitvoeringsplannen en projectplannen die de basis vormen voor besluitvorming over het portfolio 2027.
Wensen
- Ervaring met de inhoudelijke onderbouwing van verbeter- en investeringsvoorstellen en met de verbinding tussen doelen, middelen, uitvoering en managementinformatie, bijvoorbeeld binnen een portfolio-, programmerings- of planning-en-controlcyclus.
- Ervaring met het inzichtelijk maken van financiële en organisatorische consequenties en het vertalen van analyses naar voorstellen en stuurinformatie voor managementbesluitvorming.
- Ervaring met het ondersteunen van leidinggevenden zonder hiërarchische lijn: inhoudelijk sparren, doorvragen en vastleggen.
- Kennis van gangbare methoden voor programma-, project- en batenmanagement (bijvoorbeeld MSP, PRINCE2, batenmanagement).
- Kennis van en scholing in projectmatig werken, procesverbetering en verandermanagement, bijvoorbeeld PRINCE2, Lean Six Sigma en veranderkundige methoden
- Sterke schriftelijke vaardigheid: in staat om complexe inhoud compact en besluitrijp op papier te zetten.
- Ervaring met het vergelijkbaar maken en prioriteren van uiteenlopende voorstellen.
Competenties
- Initiatiefrijk – neemt zelf het voortouw, wacht niet af en houdt de voortgang van de plannen actief vast.
- Methodisch – werkt gestructureerd, consistent en volgens de afgesproken systematiek.
- Behulpzaam – stelt de teamleider of het afdelingshoofd centraal en helpt hen hun plan sterker te maken.
Dit ben jij
- De kandidaat beschikt over een afgeronde universitaire masteropleiding in
de richting van bedrijfskunde, organisatievraagstukken, bestuurskunde of
een vergelijkbare relevante richting.
over het gevraagde werk- en denkniveau beschikt, zal uw bieding terzijde
worden gelegd - De kandidaat beschikt over aantoonbare, recente kennis van en ervaring met
de businesscase-, project- en besluitvormingssystematiek binnen de gemeente
Arnhem en/of De Connectie.
werkervaring beschikt, zal uw bieding terzijde worden gelegd - De kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met het
analyseren en uitwerken van plannen tot businesscases, uitvoeringsplannen
en/of projectplannen binnen complexe organisaties, bij voorkeur binnen de
publieke sector - De kandidaat heeft in de afgelopen (XX) jaar aantoonbaar minimaal (X) jaar
werkervaring opgedaan als (
- De kandidaat heeft ervaring met het inhoudelijk onderbouwen van verbeter-
en investeringsvoorstellen en het vertalen van organisatiedoelen naar
concrete plannen, inclusief de samenhang tussen doelstellingen, middelen,
uitvoering en managementinformatie - De kandidaat heeft ervaring met het inzichtelijk maken van financiële en
organisatorische consequenties van plannen en het vertalen van analyses
naar besluitrijpe voorstellen en stuurinformatie voor
managementbesluitvorming. Daarnaast heeft de kandidaat ervaring met het
vergelijken en prioriteren van uiteenlopende voorstellen - De kandidaat heeft ervaring met het inhoudelijk ondersteunen en adviseren
van leidinggevenden zonder hiërarchische verantwoordelijkheid, beschikt
over sterke schriftelijke vaardigheden en heeft kennis van methoden voor
projectmatig werken, procesverbetering en verandermanagement, zoals
PRINCE2, MSP of Lean Six Sigma - Tijdens een verificatiegesprek wordt er getoetst op een aantal competenties
conform de Competentiegids van de Rijksoverheid Deze is terug te vinden op;
https://www.functiegebouwrijksoverheid.nl/mijn-loopbaan/competentietaal-rijk
De uitgevraagde competenties voor deze rol zijn; Initiatiefrijk
Methodisch Behulpzaam Punten worden door de
gesprekspartners toegekend tijdens een gesprek waarna deze hier verwerkt
zullen worden. Deze dienen dus niet ingevuld te worden door de leverancier
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Bram neemt contact met je op om de match te verkennen.