Toezichthouder
- Uitzenden
- 01-12-2026
- 36 uur
Dit ga je doen
Als toezichthouder bouw bezoek je nieuwbouwprojecten van onder andere industriële bedrijven en woningbouw in de provincie Noord- Brabant. Je ziet er op toe dat wordt voldaan aan de gestelde eisen in de verleende vergunning. Is dit niet het geval dan ga je in gesprek met de vergunninghouder en uitvoerende bouwpartijen. Hierbij is het belangrijk dat je je kan inleven in de situatie en waar mogelijk meebeweegt, maar dat de veiligheid van de omgeving en het bouwwerk voorop blijft staan. Ook als dat betekent dat je bouwwerkzaamheden stil moet leggen. Een goede samenwerking en communicatie met collega’s is hierbij essentieel. Daarnaast voer je risicogericht periodieke controles uit bij bestaande bedrijven waarbij de nadruk ligt op brandveiligheid.
Waar kom je terecht
Als toezichthouder bouw bij de OMWB draag je bij aan een duidelijke missie: zichtbaar samenwerken aan een schone, duurzame en veilige leefomgeving. Een leefomgeving waarin we met ruim 300 collega’s zo’n 1,2 miljoen mensen veilig willen laten wonen, werken en recreëren. Wij werken in opdracht van de gemeenten en provincie en zijn verantwoordelijk voor: vergunningverlening, toezicht en handhaving op de milieu- en bouwwetgeving. Dit doen we primair in ons werkgebied, dat loopt van Midden- tot West-Brabant.
Team
Je komt te werken in de cluster bouwen, wat een subteam is van team Leefomgevingskwaliteit. Dit subteam bestaat uit drie toezichthouders, drie vergunningverleners en een constructeur, gespecialiseerd op het vlak van bouwen.
Dit ben jij
- Er dient in het gesprek een klik te zijn met de kandidaat
- De medewerker draagt bij het uitvoeren van zijn werkzaamheden verplicht
PBM’s - De medewerker is in het bezit van de volgende PBM’s: Werkschoen minimaal
s3, helm, overal e.d - Medewerker toont op zijn eerste werkdag aan dat hij in het bezit is van de
genoemde PMB’s en tekent hiervoor een document bij de OMWB. Indien niet in
het bezit kan medewerker pas beginnen als dit wel het geval is.
Opdrachtgever heeft het recht de overeenkomst terstond te beëindigen indien
medewerker geen gevolg geeft aan de verplichting de PMB’s te dragen - Kandidaat voldoet aantoonbaar aan de landelijke kwaliteitscriteria 2.3 voor
vergunningverlening, toezicht en handhaving krachtens de Omgevingswet.
Link:
https://vng.nl/sites/default/files/2022-08/Kwaliteitscriteria-deel-B-versie-2.3.pdf - Je bent in het bezit van rijbewijs B
- Je staat stevig in je schoenen. Een ondernemende, hands-on mentaliteit komt
hierbij goed van pas - Je bent zorgvuldig in je rapportage en communiceert helder over je
bevindingen - Zelfstandigheid en een open persoonlijkheid
- Bereidheid om incidenteel over te werken of bij calamiteiten buiten normale
kantoortijden beschikbaar te zijn - Bevlogenheid voor het vak bouwtoezicht!
- De kandidaat past in het team
- Kandidaat dient 3 tot 7 jaar ervaring in een vergelijkbare functie te
hebben - In het bezit van ABW1 en ABW2
- Ervaring met werken voor de overheid en bedrijfsleven
- Ervaring met kwaliteitssystemen/ certificering
- Ervaring met Wet Kwaliteitsborging
- Ervaring met Microsoft Office
Team TenMonks
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.