Adviseur ruimtelijke ordening en milieu (medior/senior)
Omgevingsdienst Brabant Noord
- Uitzenden
- 01-06-2025
- Noord-Brabant
- 36 uur


Dit ga je doen
Omgevingsdienst Brabant Noord is een overheidsorganisatie die volop in beweging en groeiend is. Wij dragen bij aan een gezonde en veilige leefomgeving en daar zijn we trots op. Voor het team Specialisten zijn we op zoek naar een medior/senior adviseur ruimtelijke ordening en milieu.
Je beoordeelt en adviseert integraal over de milieuaspecten in ruimtelijke plannen. Je coördineert de beoordeling van de verschillende milieuthema’s zoals geur, geluid, luchtkwaliteit, bodem, stikstofdepositie, flora en fauna, bedrijven en milieuzonering en externe veiligheid. Verder:
- Geef je duidelijke integrale adviezen en heb je contacten met gemeenten en adviesbureaus. Je coördineert het vraag- en antwoordproces.
- Behandel je zienswijzen en beroepsprocedures of draagt hieraan bij.
- Voer je overleg met de behandelende betrokkenen van de gemeente, juristen, externe adviseurs en met andere specialisten binnen de ODBN.
Je bent goed op de hoogte van de Omgevingswet en wat dat betekent voor de praktijk van de ruimtelijke ordening en milieu.
We zijn op zoek naar iemand die openstaat voor een deta-vast constructie. Het betreft reguliere werkzaamheden. Hierdoor kunnen ZZP’ers niet inschrijven op deze opdracht, tenzij zij openstaan om na de inhuurperiode in dienst te komen.
Kandidaatomschrijving
Je bent maatschappelijk betrokken en hebt de ambitie om jouw kennis en kunde in te zetten voor een betere leefomgeving. Je bent in staat om RO- en milieukennis om te zetten in een integraal, concreet en helder advies ten behoeve van ruimtelijke procedures. Verder ben je goed in het managen van verwachtingen bij in- en externe opdrachtgevers, zoals deelnemende gemeentes. Ook:
- Zet je je kwaliteiten in, zoals enthousiasme, nauwgezetheid, samenwerking en weet je goed het overzicht te houden.
- Ben je een generalist op RO en milieuvlak, die op hoofdlijnen adviseert en, daar waar nodig, in- en externe specialisten inzet.
- Heb je goed gevoel voor politieke en bestuurlijke verhoudingen.
- Heb je affiniteit of ervaring met het opstellen van of bijdragen aan beleidsdocumenten.
- Denk je van nature in kansen en oplossingen en kom je met voorstellen. Je weet probleemstellingen te vertalen naar een duidelijke onderzoeksvraag.
- Heb je ten minste een afgeronde relevante Hbo-opleiding. Je beschikt over actuele kennis en ervaring op het gebied van ruimtelijke ordening, milieu en de Omgevingswet.
- Heb je aantoonbaar minimaal 3 jaar ervaring in een soortgelijke functie.
Dit ben jij
- Opleidingsniveau – De kandidaat beschikt minimaal over een relevante
Hbo-diploma (zoals planologie of milieukunde). - De kandidaat heeft minimaal 3 jaar werkervaring als in een
soortgelijke functie, opgedaan in de afgelopen 6 jaar. - Kennis en ervaring Omgevingswet – De kandidaat heeft goede kennis en
ervaring met de toepassing van de Omgevingswet. - Beoordelen van milieu specialistische onderzoeken – De
kandidaat heeft minimaal 1 jaar ervaring met het beoordelen van milieu
specialistische onderzoeken opgedaan in de afgelopen 3 jaar.
- Ervaring Geomilieu – De kandidaat heeft ervaring met het werken met
Geomilieu. - Beoordelen van milieuaspecten in ruimtelijke plannen – De
kandidaat heeft minimaal 1 jaar ervaring met het beoordelen van
milieuaspecten in ruimtelijke plannen. - Beoordelen van milieu specialistische onderzoeken – De
kandidaat heeft minimaal 1 jaar ervaring met het beoordelen van milieu
specialistische onderzoeken. - Omgevingsdienst – De kandidaat heeft ervaring met het werken
bij een Omgevingsdienst. - Kennis milieuthema's – De kandidaat heeft kennis van bovengenoemde
milieuthema’s zoals geur, geluid, luchtkwaliteit, bodem, stikstofdepositie,
flora en fauna, bedrijven en milieuzonering en externe veiligheid. - Ervaring CLO en Join – De kandidaat heeft ervaring met het werken met CLO
en Join. - Overname na 1 jaar – De kandidaat kan kosteloos worden overgenomen door de
ODBN na maximaal een jaar - Interview – Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een
aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke
beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder
aangegeven criteria. In de gesprekken wordt getoetst op de eisen en
gunningscriteria en kijken we naar de volgende competenties: Uitstekende
communicatieve vaardigheden in woord en geschrift: je bent in staat
mondeling te overtuigen en jouw bevindingen helder, duidelijk en in
begrijpelijke taal voor de klant op papier te zetten. Kwaliteitsgericht: je
levert verzorgd werk af, hebt oog voor details, volgt procedures en
richtlijnen en herstelt eventuele fouten op juiste wijze. Klantgericht: je
zorgt dat je behoefte van de klant helder hebt, je houdt je aan gemaakte
afspraken en brengt de klant op de hoogte van wijzigingen/ontwikkelingen
enz. Zelfstandig werken: je kan goed zelfstandig werken, plannen en
organiseren. Analytisch: je kan verschillende informatiebronnen raadplegen
om inzicht in het probleem te krijgen, je overziet verschillende belangen,
procedures en problemen bij een zaak. Gevoel voor politieke en bestuurlijke
verhoudingen: je weet wat er speelt in de regio en kan hiernaar handelen
Team TenMonks

Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Reactietermijn gesloten