Assistent Programmamanager Grof Huishoudelijk Afval (GHA)
Gemeente Amsterdam
- Uitzenden
- 13-10-2025
- 24 uur

Dit ga je doen
Opdrachtomschrijving
In de functie van Assistent Programmamanager Grof Huishoudelijk Afval (GHA) zorg je samen met de programmamanager voor het uitdragen en implementeren van de nieuwe grof afval-strategie. Je schrijft bestuurlijke stukken en bewaakt processen. Ook help je mee met het organiseren van de programma organisatie en draai je mee in één of meerdere projecten. Het programmateam bestaat nu uit negen collega’s.
Binnen het programma Grof Afval vallen de volgende projecten: ‘Campagne rond afvalregels grof afval en de grof strategie’, ‘Grof afval op afspraak’, ‘Grof aanbiedlocaties op orde’, ‘Project infopunten afval scheiden de buurt’ en ‘Het aantrekkelijk maken voor bewoners om hun grof afval weg te brengen naar een recyclepunt van de gemeente’. In samenwerking met de programmamanager organiseer je bijeenkomsten en bereid je deze inhoudelijk voor en je adviseert de programmamanager inhoudelijk en op tactisch niveau over de implementatie van de strategie “grof niet meer op straat”. Ook draag je bij aan de inrichting van de programmaorganisatie en de monitoring hiervan (bemensing, budget, tijdspad, interne informatie en samenwerking). Zoals je ziet, zijn je werkdagen afwisselend.
De rode draad? In overleg met de programmamanager pak je verschillende zaken op en zorg je er voor dat dingen op de juiste manier en op het juiste moment zijn geregeld. Met je enthousiasme inspireer je collega’s en andere betrokkenen, en natuurlijk deel je jouw kennis en ervaring graag met je omgeving. Zo draag je bij aan een schone stad waar het fijn wonen, werken en recreëren is.
Werkzaamheden
· Je werkt aan de organisatie van een gesprekkentour langs alle werven om met chauffeurs te praten over grof afval en de bedachte strategie inclusief de inhoudelijke voorbereiding;
· Je zoekt uit hoe en wanneer we stukken moeten aanleveren voor de staf één of meerdere stadsdelen;
· Je checkt of een vraag die via via binnen komt over grof afval al in de Q&A staat;
· Je schrijft een annotatie voor de wethouder naar aanleiding van een vraag uit de raad over het plan om grof afval op afspraak in te gaan zamelen.
Dit ben jij
- De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie jaar
ervaring met het schrijven van (bestuurlijke) stukken. - De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en
ervaring met gemeentelijke, bestuurlijke processen. - De aangeboden kandidaat heeft minimaal twee jaar
ervaring met complexe projecten in de stedelijke omgeving.
- De aangeboden kandidaat heeft ervaring met de
Amsterdamse bestuurlijke processen (stad en stadsdelen). - De aangeboden kandidaat heeft ervaring met het werken
in een uitvoeringsorganisatie.

Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Sebastiaan neemt contact met je op om de match te verkennen.