Business Change Manager – Cluster DV

Gemeente Rotterdam

€5.303 — €7.163 / maand
12 maanden
HBO
Nog 6 dagen

Dit ga je doen

Jouw functie

De Business Change Manager begeleidt de gemeente Rotterdam door strategische veranderingen, waarbij je de menselijke kant (draagvlak creëren), processen en systemen op elkaar weet af te stemmen. Je taak omvat impactanalyses, het managen van stakeholders, het vertalen van strategie naar uitvoering, het coachen van medewerkers en het borgen van verbeteringen in de organisatiecultuur.

Als Business Change Manager ben je daarbij verantwoordelijk voor het soepel laten verlopen van de verandering, die voortkomt uit het programma Digitale toegankelijkheid. Daarmee draag je bij aan de digitale dienstverlening waar Rotterdammers dagelijks op kunnen vertrouwen. Jij zorgt dat inwoners snel en eenvoudig hun zaken kunnen regelen. Zo werk je niet alleen voor Rotterdam, maar ook aan een stad waarvan je zelf elke dag het verschil merkt.

Enkele verantwoordelijkheden van De Business Change Manager:

  • Opstellen van veranderplannen
  • Stakeholdermanagement
  • Communicatie
  • Borgen van nieuw gedrag

Je weet eventuele knelpunten op het vlak van medewerker weerstand, gebrek aan leiderschapssteun, slechte communicatie en onvoldoende verankering in systemen op een concrete wijze te managen.

Jouw profiel

Jij bent als Business Change Manager de spil in organisatieveranderingen, met sleuteleigenschappen als strategisch inzicht, sterk leiderschap, communicatieve vaardigheden, empathie en organisatiesensitiviteit. Deze zijn cruciaal om weerstand te verminderen, draagvlak te creëren en veranderingen te verankeren in de bedrijfscultuur.

In de dagelijkse praktijk uit dit zich in het coachen van medewerkers, het uitvoeren van impactanalyses, het sturen op resultaten via gestructureerde plannen en het actief verbinden van stakeholders op alle niveaus. Je bent verantwoordelijk voor het voorbereiden en begeleiden van key users (per proces) op de komst en de ingebruikname van de onderdelen van de common ground transitie. Je bent prima in staat om te fungeren als verbindende factoor tussen gebruikersbehoefte en beschikbare functionaliteiten en weet inzicht te verschaffen in de noodzakelijke aanpassingen in werkprocessen om de adoptiegraad van de business te verhogen. Het schakelen tussen de behoeften van de key-users en de mogelijkheden qua inrichting met de implementatiemanagers en productowners behoort tot je kerncompetentie.

Dit ben jij

  • Je hebt minimaal een afgeronde hbo-opleiding
  • Je hebt een afgeronde opleiding systemisch werken
  • Je hebt minimaal 2 jaar werkervaring met het toepassen van de
    ADKAR-methodiek bij de transitie naar common ground van meerdere gemeenten
    opgedaan in de afgelopen 3 jaar
  • Je hebt minimaal 1 jaar werkervaring als communicatieadviseur in relatie
    tot common ground, opgedaan in de afgelopen 3 jaar. De selectiecommissie
    kan je vragen een door jou zelfgemaakte communicatie-uiting als voorbeeld
    aan te leveren
  • Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring in het begeleiden van
    ICT-implementatietrajecten bij gemeenten, opgedaan in de afgelopen 10 jaar
  • Je hebt de training Prince 2 projectmanagement afgerond
  • Je hebt werkervaring als opleidingsmanager bij een gemeente met meer dan
    100.000 inwoners
  • Je hebt werkervaring als organisatieadviseur
  • Je hebt een afgerond opleiding in de richting van communicatie

Sebastiaan Melief

Recruitment Consultant

Sebastiaan Melief

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Sebastiaan neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback