Financieel expert businesscases warmtenetten (H.O. T

Gemeente Amsterdam

Gemeente Amsterdam
11 maanden
HBO - WO
Laatste dag

Dit ga je doen

Opdrachtomschrijving
Als financieel expert businesscases warmtenetten maak je onderdeel uit van het team Warmte Bestaande Bouw van het uitvoeringsprogramma Energie voor de Stad. Daarin werken we aan verschillende projecten in verschillende fasen. In alle projecten spelen betaalbaarheid, een goed verdienmodel, subsidies, financiële risico's (volloop) en werk-met-werk maken een belangrijke rol. Samen met woningcorporaties en warmtebedrijven zoeken wij naar mogelijkheden om warmtenetten in de stad aan te leggen. Op korte termijn moet op creatieve manieren gekeken worden naar mogelijkheden om de businesscases van de warmtenetten positief te maken. Het gaat hierbij zowel om de berekening van de opbrengstenkant (subsidies) als de kostenkant.

Jij helpt met deze creatieve inzichten door voorstellen te berekenen, eventueel ingebrachte businesscases na te rekenen/te beoordelen en ondersteund of verzorgd de financial close van de businesscase. Ook vertaal je landelijk beleid en landelijke subsidies naar gemeentelijk, en praktisch niveau. Dit vereist enerzijds goed inzicht in de kostendragende elementen behorend bij een warmtenet op specifieke locaties, maar ook kennis van subsidies (welke zijn beschikbaar, wat zijn de voorwaarden voor aanvragen, wat is er nodig om vast te stellen, etc.).
Daarnaast wordt er van je gevraagd om de gemeente op managementniveau te adviseren over financiële oplossingen voor lopende en toekomstige projecten. Al deze businesscases moeten opgenomen worden in investeringsvoorstellen en verantwoord worden aan de beleidskant/Raad. Daarnaast moeten de businesscases via flaps uitgelegd kunnen worden aan bewoners.

Werkzaamheden

  • Opschrijven, be- en/of narekenen van financiële businesscases van te plaatsen warmtenetten;
  • Maken van haalbaarheidsstudies en investeringsvoorstellen specifiek op het gebied van warmtenetten door financiële analyses te maken en deze goed te communiceren;
  • Begeleiden, ondersteunen bij en afronden van financial closes van business cases;
  • Analyseren en evalueren van verschillende financiële scenario’s;
  • Omrekenen: met creatieve oplossingen business cases op andere manieren aanvliegen;
  • Het opstellen van financiële scenario’s;
  • Inlezen in, en narekenen van subsidies. Eventueel ondersteunen bij opzetten van subsidies ten behoeve van bewoners;
  • Adviseren op het gebied van warmtenetten;
  • Maken van factsheets;
  • Schrijven van diverse (beleid) stukken;
  • Schrijven en verdedigen van investeringsvoorstellen.

Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)
We willen een goede werkgever zijn die ervoor zorgt dat alle collega’s zich gezien en gewaardeerd voelen. We koesteren verschillen tussen collega’s, al die verschillen zorgen voor betere resultaten voor onze organisatie én onze stad. We streven daarbij naar een personeelsbestand dat een afspiegeling is van de beroepsbevolking van Amsterdam. Dus wie jij ook bent: bij ons ben je van harte welkom! De Uitvoeringsorganisatie Infrastructuur en Energie werkt aan complexe, risicovolle opgaven, zoals de energietransitie en de bereikbaarheid van de regio Amsterdam. Wij hebben focus, zijn experts in maatwerk en zijn resultaatgericht. Daarbij zijn we altijd op zoek naar innovatieve, toekomstbestendige oplossingen. Kenmerkend voor ons is dat we open zijn over het proces en bereid zijn om van gebaande paden af te wijken. Bij de Uitvoeringsorganisatie Infrastructuur en Energie (UIE) werken 175 enthousiaste collega’s. UIE is een ambitieuze en nog jonge organisatie: we bestaan sinds 1 januari 2022 en groeien snel! Je stapt op precies het juiste moment bij ons in. Want diverse complexe projecten zijn al gestart terwijl we als organisatie nog volop in ontwikkeling zijn. Jij krijgt de ruimte om je eigen functie vorm te geven én om samen met je collega’s te bouwen aan een stabiele en prettige werkomgeving. Waarin iedereen zich gehoord voelt en de eigen talenten optimaal kan ontplooien. Een uitdagende baan? Absoluut! Daarom werken we je goed in en introduceren je in het in- en externe netwerk.

Het programma Warmte Bestaande Stad (WBS) is onderdeel van het uitvoeringsprogramma Energie voor de Stad (EvdS), dat de regie voert op de energietransitie. Binnen WBS werk je nauw samen met ongeveer 30 collega’s. Maar we groeien snel, want er staan nu al zo’n 20 uitdagende warmteprojecten op de rol voor de komende jaren en we hebben de ambitie meer en meer projecten toe te voegen. Wat ons team kenmerkt? Onze gedrevenheid om oplossingen te zoeken, partijen te verbinden en stap voor stap aan te pakken. We werken met ongeveer 100 collega’s binnen EvdS in meerdere programma’s. Wat we gemeen hebben is ons enthousiasme en de drive om onze mooie stad te verbeteren! Als programmateam van de gemeente zijn wij een spil tussen woningcorporaties, warmteleveranciers, bewoners (VVE’s) en landelijke politiek. Wij faciliteren afstemming tussen al deze verschillende partijen en ondersteunen hen met onze expertise en mogelijkheden, binnen elke potentiële projectfase: Van kans tot en met uitvoering. Projecten kunnen in scope variëren van het reserveren van een locatie voor een toekomstig warmteoverdrachtstation tot en met het renoveren van gebouwen en de realisatie van warmtenetten in de omgeving. Daarnaast werken wij nauw samen met andere aspecten die de energietransitie raken, zoals de elektriciteitsvoorziening en opwekking. Al deze aspecten komen terug in de functie zoals voorgelegd.

Dit ben jij

  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring
    in het zelfstandig opzetten en/of narekenen van business cases, waaronder
    het doorrekenen van scenario’s binnen de energietransitie en het brengen
    tot financial close.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring
    met het opstellen en verdedigen van investeringsvoorstellen.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring
    met het verstrekkingsproces (aanmaken, aanvragen, vaststellen, beschikken,
    etc.) van subsidies binnen de energietransitie.
  • De aangeboden kandidaat heeft een relevant netwerk en/of
    achterban op het gebied van duurzaamheid en/of energie voor specialistische
    vragen.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring
    in een (semi-) ambtelijke organisatie.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring
    met bestuurs- en beleidmakers.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring
    met warmteprojecten, waaronder in ieder geval warmtenetten.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring
    met het coachen van mensen/overdragen van kennis op het gebied van
    businesscases opstellen/berekenen/controleren.

Sebastiaan Melief

Recruitment Consultant

Sebastiaan Melief

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Sebastiaan neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback