Kwartiermaker Programma Energiesysteem

Gemeente Den Helder

Gemeente Den Helder
€7.984 — €9.125 / maand
6 maanden
HBO - WO
Nog 5 dagen

Dit ga je doen

Aanleiding

De gemeente Den Helder wil in 2040 energieneutraal zijn. Deze ambitie is door de gemeenteraad vastgesteld in het Programma Duurzaamheid 2024-2027 en uitgewerkt in de Toekomstvisie Energie van de gemeente Den Helder. Ons doel is om te werken aan een toekomstbestendig en betrouwbaar energiesysteem waarin vraag en aanbod in balans zijn met energiezekerheid voor alle ontwikkelingen en opgaven die bewoners en ondernemers raken. De gemeentelijke ambities richten zich op het gebied van woningbouw, mobiliteit, maatschappelijke voorzieningen, verduurzaming en economische ontwikkeling. De beschikbare capaciteit op het elektriciteitsnet is schaars en blijft dat naar verwachting nog meerdere jaren.

De gemeente Den Helder heeft ambitieuze ontwikkelingsplannen. Zonder oplossingen voor  netcongestie bestaat het risico dat deze plannen vertragen, moeten worden aangepast of niet uitvoerbaar blijken. Dit heeft directe gevolgen voor inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties.

De energietransitie vraagt om ingrijpende keuzes en nauwe samenwerking tussen overheid, netbeheerders, marktpartijen en maatschappelijke organisaties. Als kwartiermaker geef jij richting aan de ontwikkeling van een Programma Energiesysteem waarin visie, governance en uitvoering samenkomen voor de opwek, distributie, opslag en afname van energie.

Kwartiermaker Programma Energiesysteem

Voor de gemeente Den Helder zoeken wij een Kwartiermaker Programma Energiesysteem die de basis legt voor een samenhangend en uitvoerbaar programma op het gebied van het energiesysteem van de toekomst.

Wat ga je doen?

Als Kwartiermaker Programma Energiesysteem:

  • ontwikkel je een helder programmaplan voor het energiesysteem;
  • organiseer je samenwerking tussen interne en externe belanghebbenden;
  • richt je de governance, besluitvorming en financiering van het programma in;
  • adviseer je bestuur en management over strategische keuzes, risico’s en kansen en verwerkt deze in de plannen;
  • leg je een stevige basis met vastgestelde plannen voor de verdere uitvoering en overdracht van het programma.

Resultaat

De opdracht resulteert in een programmaplan als een stevige basis voor de realisatie van de doelstelling van een toekomstbestendig en betrouwbaar energiesysteem. De inhoud van het programmaplan wordt nader afgestemd met de opdrachtgever.

Naast het programmaplan zijn resultaten:

  • een vertaling van het programmaplan in een actueel en samenhangend overzicht van initiatieven, projecten en beleidsvoornemens die bijdragen aan de doelstelling van het programma;
  • per project een plan met duidelijkheid over de positie/rol van de gemeente, begroting van capaciteit en middelen en een realistische inschatting van de impact en risico’s;
  • een portfolio met plannen voor de portfoliotafel om prioritering en keuzen te kunnen maken;
  • de sturing op de samenhang van de verschillende activiteiten in het programma.

Afbakening

  • De opdracht richt zich uitsluitend op het opstellen van een programma(plan) dat gericht is op creëren van een toekomstbestendig energiesysteem.
  • Het uitwerken van concrete oplossingen, investeringsbesluiten of uitvoeringsstrategieën valt buiten deze opdracht.

Tijdspad

  • Tussentijdse oplevering van een eerste programmaplan en analyse van de onderliggende initiatieven/projecten: 3 maanden na start (interne analyse).
  • Definitieve oplevering en presentatie van de analyse en het programmaplan: 6 maanden na start opleveren (interne analyse).

Opdrachtuitvoering (organisatie)

De uitvoering vindt plaats in een (op te zetten) multidisciplinair team bestaande uit met name beleidsmedewerkers en (externe) experts. Je koppelt regelmatige terug naar de opgavemanager (opdrachtgever).

Kandidaatomschrijving

  • De kandidaat heeft minimaal drie jaar ervaring op het gebied van complexe programma's binnen energie of duurzaamheid binnen de overheid;
  • De kandidaat beschikt over een afgeronde HBO opleiding;
  • De kandidaat heeft ervaring met het leiden van een complex programma geef hier een voorbeeld van.
  • De kandidaat heeft ervaring met netcongestie
  • De kandidaat is per 1 juni beschikbaar voor minimaal 32 uur

Dit ben jij

  • De kandidaat heeft minimaal drie jaar ervaring met complexe programma's op
    het gebied van energie of duurzaamheid bij een gemeente. Geef dit duidelijk
    aan in het C.V
  • De kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde HBO bachelor opleiding
  • De kandidaat is uiterlijk per 1 juni beschikbaar voor 32 uur per week (of
    eerder indien mogelijk)
  • De kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde WO bachelor opleiding.
    Geef dit duidelijk aan in het C.V
  • De kandidaat heeft minimaal vijf jaar ervaring met complexe programma's of
    projecten op het gebied van duurzaamheid of energie bij een gemeente. Geef
    dit duidelijk aan in het C.V
  • De kandidaat heeft ervaring met programma's of projecten op het gebied van
    netcongestie. Geef dit duidelijk aan in het C.V
  • De kandidaat heeft ervaring met het leiden van een complex programma op het
    gebied van duurzaamheid. Geef hier een voorbeeld van en leg duidelijk uit
    wat de rol van de kandidaat is geweest en welke toegevoegde waarde de
    kandidaat hierbij heeft gehad
  • Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen
    interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze
    interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.
    Tijdens het interview wordt de kandidaat getoetst op de volgende aspecten:
    – Kennis – Ervaring – Klik met het team – Competenties: Verbinden en
    resultaatgericht zijn

Merlijn de Groot

Recruitment Consultant

Merlijn de Groot

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Merlijn neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback