Medior Business Analist #
Belastingdienst
- Uitzenden
- 10-11-2025
- Utrecht
- 32 uur

Dit ga je doen
OPDRACHTOMSCHRIJVING
De Belastingdienst stelt burgers en bedrijven centraal. Wijzigende regelgeving en de verwachtingen van de maatschappij vragen om een hoge mate van wendbaarheid om onze Informatievoorziening (IV) te verbeteren. Het proces- en IT-landschap van de Belastingdienst is echter complex. De Belastingdienst wil sneller nieuwe functionaliteiten ter beschikking stellen die beter aansluiten op de behoefte van de burger en de bedrijven.
Voor de ontwikkeling van IV-voortbrengingsprocessen van de Belastingdienst zoeken wij een business Analist die aan de slag gaat in Utrecht.
Dit doe je als Business Analist
Als Business Analist word je gevraagd om analyse te doen op de bestaande IV-voortbrengingsprocessen om deze vervolgens te optimaliseren. Het gaat hierbij om de processen van architectuursturing, portfoliomanagement, het ontwerpen, realiseren en implementeren van de business change, in samenhang met de IT-realisatie.
Als Business Analist ondersteun je met jouw analyses de ketentafel, de productmanager of de Product Owner. Als Business Analist ontwerp en beschrijf je de voortbrengingsprocessen (COPAFIJTH-BI-breed) en modelleer je het gegevensgebruik daarbij volgens de bestaande kaders. Je doet dit voor bestaande en nieuwe processen en zorgt dat dit verwerkt wordt in ontwerpproducten. Daarnaast draag je er als business analist aan bij dat in de realisatie en implementatie het ontwerp juist wordt geïnterpreteerd.
Als Business Analist werk je vanuit het Informatiemanagement-team van de concerndirectie IV&D. De vertegenwoordigers van Informatiemanagement werken samen met multidisciplinaire agile teams (DevOps/BizDevOps) en inhoudelijke experts in de business.
BIJZONDERHEDEN
KNOCK-OUT CRITERIA
- Kandidaat heeft minimaal een afgeronde HBO-opleiding Bedrijfskunde of Business IT & Management of vergelijkbaar. Dit is duidelijk aantoonbaar gemaakt in het CV;
- Kandidaat heeft minimaal 3 jaar werkervaring met procesanalyse en BPMN procesmodellering binnen complexe organisaties. Dit is duidelijk aantoonbaar gemaakt in het CV;
- Kandidaat heeft minimaal 3 jaar werkervaring met het uitvoeren van interviews, workshops en het opstellen van procesbeschrijving. Dit is duidelijk aantoonbaar gemaakt in het CV;
- De aangeboden kandidaat scoort minimaal 50 punten van het totaal aantal te behalen punten op kwaliteitswensen en competenties (=80) en behaalt minimaal 3 van de 4 punten op de competenties.
KWALITEITSWENSEN OP BASIS VAN MATE VAN BELANGRIJKHEID
- De mate waarin de kandidaat complexe processen en onderwerpen snel kan doorgronden en in staat is om gedegen business-, proces- en informatieanalyses uit te voeren (20 pt);
- De mate waarin de kandidaat helder en overtuigend kan communiceren op operationeel, tactisch en strategisch niveau (15 pt);
- De mate waarin de kandidaat procesanalyses kan vertalen naar concrete procesvoorstellen en -beschrijvingen, en daarbij stakeholders effectief weet mee te nemen (15 pt);
- De mate waarin de kandidaat ervaring heeft met het begeleiden van groepssessies gericht op het in kaart brengen van processen (workshopfacilitatie) (5 pt).
- De mate waarin de kandidaat in staat is om effectief om te gaan met weerstand en veranderingen te begeleiden tijdens implementatietrajecten (5 pt).
COMPETENTIES
- Analyseren (4 pt);
- Plannen en Organiseren (4 pt);
- Overtuigingskracht (4 pt);
- Omgevingsbewustzijn (4 pt);
- Samenwerken (4 pt).
PROCEDURE
Let op!
- Alleen via het ESD-systeem ingediende CV’s worden in behandeling genomen; CV’s die per e-mail of andere kanalen worden verzonden, worden niet behandeld;
- Bij voldoende aanbiedingen kan de werving eerder worden gesloten en kun je geen kandidaten meer aanbieden;
- Per leverancier mogen er max. 2 kandidaten worden aangeboden;
- Tarief dient inclusief alle kosten te zijn, maar exclusief BTW.
CV's (WORD) dienen voorzien te zijn van:
- Motivatie;
- Verwijzing en uitwerking van de selectiecriteria (eisen, wensen & competenties);
- Bij de werkervaring dient functienaam, start- en einddatum (mm-jjjj) van de werkzaamheden te worden vermeld. Past u deze vereisten niet toe op uw cv dan zal uw aanbieding terzijde worden gelegd.
- Bij het voorstellen géén foto en géén nadere persoonsgegevens van de kandidaat opnemen zoals (e-mail)adres, telefoonnummer, geboortedatum, nationaliteit en LinkedIn. Ook géén leveranciersgegevens toevoegen, enkel de bedrijfsnaam en logo mogen zichtbaar zijn op het format.
Indien verwijzing en uitwerking van een van de selectiecriteria (KO, wensen of competenties) ontbreekt in het CV, wordt de aanbieding terzijde gelegd. Wij verzoeken u om per kandidaat het CV en de motivatiebrief samen te voegen en deze als 1 bestand aan te bieden. De documenten dienen te worden opgesteld in de Nederlandse taal.
Voorwaarden en Eisen
- Let op: deze aanvraag is NIET geschikt voor ZZP'ers.
- Het is niet toegestaan om medewerkers, in loondienst van een ander bureau, voor te stellen.
- Elke leverancier dient in bezit te zijn van een:
- Bedrijfs- en beroepsaansprakelijkheidsverzekering
- G-rekening.
- Voor het uitlenen van arbeidskrachten volgens de Waadi, dient elke leverancier te voldoen aan de juiste SBI-codes.
HUIDIGE ROL IS NIET GESCHIKT VOOR ZZP'ERS

Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Merlijn neemt contact met je op om de match te verkennen.