Procesregisseur/projectleider OER gemeente Gooise Meren

Gemeente Gooise Meren

Gemeente Gooise Meren
€4.520 — €6.422 / maand
6 maanden
HBO
Gesloten

Dit ga je doen

Opdracht
Gemeenten staan voor de opgave om een bijdrage te leveren aan de doelen van het nationaal Klimaatakkoord om in 2030 fors minder energiegebonden CO2 uit te stoten ten opzichte van de uitstoot in 1990. Dat doen we lokaal onder andere door in te zetten op het duurzaam opwekken van energie op daken, parkeerplaatsen en langs infrastructuur. De doelstellingen voor de regio Gooi- en Vechtstreek, waar gemeente Gooise Meren onder valt, zijn vastgelegd in de Regionale Energiestrategie Noord-Holland Zuid (Herijking 2024).

Er moet de komende jaren in de regio en ook binnen het grondgebied van onze gemeente een aanzienlijke hoeveelheid duurzame energie worden opgewekt. Daarvoor zijn wij betrokken in een aantal projecten.

Binnen het landelijk programma Opwek van Energie op Rijksvastgoed (OER) werken wij samen met Rijkswaterstaat (RWS), het Rijksvastgoedbedrijf (RVB), de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), de Provincie Noord-Holland, de Regio Gooi- en Vechtstreek, en de gemeenten Gooise Meren, Hilversum, Huizen, Blaricum en Laren, ProRail en Liander aan het project Zonneroute Gooi en Vechtstreek. Het overgrote deel van de zoekgebieden ligt op grondgebied van gemeente Gooise Meren. Daarmee is dit het belangrijkste project binnen de gemeente om aan de RES doelstellingen te voldoen.

Het project bevindt zich nu in de planfase. In oktober 2025 is op basis van een uitgebreide verkenning van potentiële locaties het ontwerpvoorstel vastgesteld. In dit ontwerpvoorstel zijn de potentiële ontwikkelzones opgenomen waar door middel van zonnepanelen opwek gerealiseerd kan gaan worden. Naast de locaties, zijn ook de ontwerpprincipes van de zonne-systemen bepaald. Het ontwerpvoorstel vormt de basis voor het uit te werken ruimtelijk-planologisch kader voor onze gemeente (vooralsnog ingezet op een wijziging van het Omgevingsplan). Naast het planologisch mogelijk maken van de realisatie van de zonne-systemen, moet een uitgiftestrategie voor de gronden worden uitgewerkt. Beiden als basis voor de uit te werken en uit te schrijven tender procedure voor de verschillende locaties, waarop potentiële exploitanten kunnen inschrijven. Inzet is om de zonne-systemen in 2030 te hebben gerealiseerd. Dat betekent dat het planologisch kader in de tweede helft van 2026 en de eerste helft van 2027 moeten worden uitgewerkt, waarna de tender van de locaties in de tweede helft van 2027 gestart kan worden.

We zijn op zoek naar een ervaren projectleider/procesmanager die vanuit onze gemeente, in nauwe samenwerking met genoemde partners, regie kan voeren op de stappen die gezet moeten worden om tot de verschillende noodzakelijke producten en mijlpalen te komen. Waaronder de (wijziging van) het Omgevingsplan, die wordt getrokken vanuit de gemeente Gooise Meren. Als projectleider zorg je dat de vakinhoudelijke collega’s op de juiste momenten inbreng kunnen leveren aan het project, zorg je voor het lokale stakeholdermanagement en zorg je voor de borging van de beleidsdoelen en uitgangspunten in de verdere uitwerking van dit project.

Je neemt deel aan projectteam-overleggen en bent de linking-pin tussen het project en de gemeentelijke organisatie en de externe partners. Tevens adviseer je de wethouder en het college over het project en de keuzes die voorliggen in afstemming met de beleidsadviseur energietransitie opwek. Je regisseert en faciliteert  vanuit expertise de participatietrajecten met de communicatie- en participatieadviseur. De overlegstructuur met partners is ingericht, daarop kan je als projectleider direct aansluiten.

Naast het OER project Zonneroute Gooi en Vechtstreek sluit je ook aan bij OER projecten Diemerscheg en Energieroute Noord-Holland. De zoekgebieden van deze twee projecten liggen aan de rand van de gemeente. Bij Diemerscheg wordt de mogelijkheid onderzocht van wind op land en bij de energieroute gaat het om opwek via zon. De gemeente heeft in deze twee projecten geen trekkende rol, inzet is vooral gericht op inbreng van de belangen vanuit Gooise Meren, interne en externe afstemming en bestuurlijke informatievoorziening.

Randvoorwaarden
De procesregisseur werkt zelfstandig binnen het team Energietransitie van de afdeling Duurzaamheid en Mobiliteit.
De procesregisseur OER werkt zelfstandig, stemt indien nodig af met betrokkenen binnen het team, en levert het eindproduct op zonder hiërarchische aansturing

De procesregisseur is niet ingebed in de lijnorganisatie en vervangt geen medewerker. De werkzaamheden worden zelfstandig uitgevoerd, waarbij de opdrachtgever enkel het eindresultaat toetst. Er vindt geen aansturing plaats op het proces, maar uitsluitend toetsing op de afgesproken resultaten.De opdrachtnemer bewaakt en organiseert zelf zijn/haar inzet, middelen en planning. 

Dit ben jij

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als projectleider voor een
    gemeentelijke overheid
  • Beschikbaar voor 20 uur per week 1 juli 2026 gedurende gehele opdracht
    inclusief mogelijke verlengingen
  • Minimaal 10 jaar aantoonbare werkervaring als projectleider/procesmanager
    bij een overheidsorganisatie
  • Aantoonbare kennis van realisatie van grootschalige energie opwek projecten
    en werkervaring met belangenbehartiging hierin vanuit een
    overheidsorganisatie middels werkervaring en/of studie
  • Aantoonbare kennis van projecten in of in nauwe samenhang met grootschalige
    infrastructuur
  • Aantoonbare werkervaring met het ruimtelijk inpassen van projecten en
    samenwerking met verschillende overheidspartijen
  • Een aantoonbare referentie project vergelijkbaar aan dit project op te
    nemen, inclusief rol, verloop en gerealiseerde resultaten en besluiten.
    Enkel aantoonbare referenties voorzien van naam en functie

Erik Visser

Marketing Consultant

Erik Visser

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Reactietermijn gesloten

De reactietermijn voor deze opdracht is gesloten, dus helaas kun je niet meer reageren

Feedback