Senior manager projectbeheersing

Waterschap Noorderzijlvest

Waterschap Noorderzijlvest
€7.015 — €8.017 / maand
11 maanden
HBO
Nog 11 dagen

Dit ga je doen

Waterschap Noorderzijlvest zorgt in een groot deel van Groningen, Noord- en Midden-Drenthe en in een stukje Friesland voor veilig leven met water, schoon water, gezuiverd water en voldoende water in elk seizoen. Voor onze 400 medewerkers gaat een gezonde en toekomstbestendige leef-, woon- en werkomgeving van de circa 383.000 inwoners in ons gebied boven alles. Dit vraagt om gedreven professionals die uitblinken in hun eigen vakgebied en passie.

Voor het team Plannen en Projecten zoeken we tijdelijk een:

Senior manager projectbeheersing voor 20-24 uur per week

Als senior manager projectbeheersing heb je een centrale rol in het projectteam. Je zorgt ervoor dat er altijd integraal zicht is op de actuele status van alle beheersaspecten: tijd, geld, kwaliteit, risico’s, informatie, organisatie, bestuurlijke besluitvorming en de beleidsdoelstellingen van het project. Je werkt aan verschillende projecten, waarbij je naast adviseur ook sparringpartner bent voor de projectleider, het projectteam en de interne opdrachtgever. 

Je bent onderdeel van het projectteam, maar tegelijk ook onafhankelijk en werkt volgens onze professionele projectaanpak, die vastgelegd is in ons handboek projecten.

En verder:

  • Je geeft gevraagd en ongevraagd advies over de opzet en kwaliteit van de projectbeheersing en het naleven van de vastgelegde werkprocessen en -procedures.
  • Je coacht minder ervaren medewerkers.
  • Je werkt aan en ondersteunt de projectteams bij het:

– opzetten en actualiseren van de projectinrichting, ramingen en projectplanning.
– beheersen van de scope en beheren van wijzigingen. Uitvoeren van risico management.
– opstellen van (bestuurlijke) documenten zoals kredietaanvragen en voortgangsrapportages.
– Je signaleert afwijkingen. 

Kandidaatomschrijving

Als senior manager projectbeheersing ben je samenwerkingsgericht en een voorbeeld in het tonen van eigenaarschap. Flexibel als je bent, pas je in iedere situatie de juiste aanpak toe. Je bent kritisch op jezelf en staat open voor feedback. Ruimte voor het opdoen van nieuwe kennis en ervaring? Die pak jij met beide handen aan. Je voelt de (in)formele regels, verschillende gevoeligheden en krachtenvelden binnen en buiten de organisatie goed aan. Je ondernemende geest en proactieve houding maken dat je snel schakelt tussen verschillende strategische en tactische vraagstukken.  
 
Daarnaast: 

  • Beschik je minimaal over een afgeronde hbo-opleiding in een bedrijfskundige of economische richting of gelijkwaardig.
  • Je hebt aantoonbaar minimaal 5 jaar ervaring als projectbeheerser in een IPM-team. 
  • Je hebt de competenties om het voortouw te nemen in de ontwikkeling van de vakgroep en minder ervaren collega’s te coachen.
  • Je bent een goede gesprekspartner voor in- en externe stakeholders.
  • Je hebt aantoonbaar ervaring met werken bij een waterschap.
  • Je begrijpt de bestuurlijke belangen die er kunnen spelen in de organisatie en/of daar buiten.


Je gaat werken voor het team Plannen en Projecten, die bestaat uit ruim 50 medewerkers, waarvan een aantal wordt ingehuurd.
 
Door dit team worden alle projecten vanuit onze investeringsbegroting uitgevoerd. Zowel op het gebied van Waterveiligheid (waaronder ook een aantal HWBP-projecten), Watersysteem als de Afvalwaterketen.  
We werken aan onze projecten met de Integraal Project Management (IPM) systematiek. Onze grote projecten hebben daarvoor een volledig IPM-team. De kleinere projecten proberen we zoveel mogelijk gebundeld en seriematig te organiseren. Vanuit alle disciplines wordt aan verschillende projecten gewerkt.  
Binnen het team zijn we georganiseerd in vakinhoudelijke vakgroepen per discipline, waarin afstemming en ontwikkeling is georganiseerd. Onze werkwijzen hebben we vastgelegd in een ‘handboek Projecten’ welke -samen met andere kaders van het waterschap- een belangrijke kader vormt voor de werkzaamheden.  
Naast de samenwerking binnen het eigen IPM(s) team blijven we ook graag op de hoogte van de ontwikkeling over de projecten die andere collega's. Hiervoor maken we gebruik van een digitale "wall of fame" van het team op het hoofdkantoor. Je wordt uitgenodigd voor 4 lunchbijeenkomsten per jaar waar we een specifiek onderwerp of project uit lichten en houden we per kwartaal een groot teamoverleg, telkens op een andere locatie. 
 
De vakgroep projectbeheersing  
De vakgroep projectbeheersing is momenteel in opbouw en bestaat nu uit 7 medewerkers. Een van de medewerkers gaat het komende jaar de informatievoorziening vanuit ons nieuw financieel systeem verbeteren voor ons team Plannen en Projecten, zodat we beter en zorgvuldiger kunnen rapporteren.  Het is de bedoeling dat jij de taken oppakt die andere medewerkers hierdoor niet kunnen doen. Verder zijn er nog projecten die geen ondersteuning hebben van een Projectbeheerser. Aan jou de eer om die projecten ook bekend te maken met de toegevoegde waarde van Projectbeheersing. 


Detacherings-/payrollbureau, intermediair of ZZP

Bij deze opdracht is sprake van leiding en toezicht door de opdrachtgever. Het gevolg hiervan is dat er in de praktijk sprake zal zijn van een dienstbetrekking, waardoor deze opdracht niet uitgevoerd kan worden door een zzp'er / DGA.
Zzp'ers die voor deze opdracht in aanmerking willen komen kunnen zich laten detacheren via een detacheringsbureau of payroll-bedrijf, dat dan de offerte indient.

Voor deze opdracht zijn de AWVODI 2018 van toepassing deze zijn beschikbaar op de website via onderstaande link:

https://www.noorderzijlvest.nl/inkoop-en-aanbesteding 

Indexering tarief:

Het door u aangegeven tarief kan na minimaal 12 maanden jaarlijks worden geïndexeerd op basis van de CBS prijsindex (CBS indexering, Dienstenprijzen, commerciële dienstverlening en transport, Architecten en Ingenieurs (71), waterbouw (711216)). 

https://opendata.cbs.nl/statline/#/CBS/nl/dataset/83760NED/table?ts=1533643636692

Dit ben jij

  • Aantoonbaar minimaal een afgeronde hbo opleiding richting
    bedrijfskunde of een economische richting
  • Minimaal 5 jaar werkervaring, opgedaan in de afgelopen 7 jaar als
    manager projectbeheersing. ! Let op, en
    maak dit duidelijk door b.v. geel te arceren
  • Waterschap –
    soortgelijke rol bij een waterschap werkzaam is geweest
  • Bij deze opdracht wordt om een motivatiebrief gevraagd. Deze weegt mee in
    de uiteindelijke beoordeling. Deze motivatiebrief wordt beoordeeld volgens
    de hieronder aangegeven criteria. De brief dient door de kandidaat zelf
    geschreven te worden. De kandidaat dient gemotiveerd aan te geven waarom
    hij/zij geschikt is voor deze opdracht en voldoet aan de competenties (door
    middel van voorbeelden). De brief wordt door de opdrachtgever getoetst aan
    de hand van de omschreven functietaken en/of competenties zoals verwoord in
    de kandidaat- en/of opdrachtomschrijving
  • Kennis van watersystemen – Op cv aantoonbaar kennis van watersystemen. Let
    op, en maak dit duidelijk door b.v. geel te
    arceren
  • IPM – Op cv aantoonbaar werkervaring binnen een IPM team ! Let
    op, en maak dit duidelijk door b.v. geel te
    arceren
  • Waterschap – Op cv aantoonbaar werkervaring bij of voor een
    Waterschap.Let op, en maak dit duidelijk
    door b.v. geel te arceren
  • Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen
    interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze
    interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. De
    kandidaat wordt gedurende het gesprek getoetst op de gevraagde kennis,
    ervaring en competenties zoals beschreven in de kandidaat en/of
    opdrachtomschrijving. Daarnaast wordt er beoordeeld of de kandidaat past
    binnen de organisatie en/of er een klik is met de kandidaat. De kandidaat
    waarop de keuze valt, scoort 25% voor het gesprek. De kandidaten die
    afgewezen worden naar aanleiding van de gevoerde gesprekken, scoren 0% voor
    het gesprek

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en ons recruitment team neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback