Specialist Inkoop en Contractregie met financiële kennis – Geweld in Afhankelij

Gemeente Breda

Gemeente Breda
€115.489 — €131.987 / maand €9 — € 2010 / uur
4 maanden
HBO
Nog 8 dagen

Dit ga je doen

Specialist Inkoop en Contractregie met financiële kennis – Geweld in Afhankelijkheidsrelaties

De afdeling Sociaal Beleid is voor een gerichte opdracht op zoek naar een specialist Inkoop en Contractregie met financiële kennis, met een focus op het beleidsterrein Geweld in Afhankelijkheidsrelaties.

Je gaat aan de slag als specialist Inkoop en Contractregie met financiële kennis, met focus op het thema Geweld in Afhankelijkheidsrelaties (GIA). Met betrekking tot GIA is onze ambitie om alle vormen van huiselijk geweld en kindermishandeling te voorkomen, (eerder) te signaleren en duurzaam te stoppen. De beleidsadviseurs GIA zijn hiervoor verantwoordelijk. Deze adviseurs missen specifieke financiële kennis en expertise rondom het thema contractmanagement. Daarom zijn wij op zoek naar een tijdelijke kracht met specifieke kennis op deze terreinen.
In deze tijdelijke rol ben je verantwoordelijk voor een breed scala aan financiële vraagstukken rondom het thema Geweld in Afhankelijkheidsrelaties die voortkomen uit de verschillende subsidierelaties.

De opdracht
Als specialist Inkoop en Contractregie met financiële kennis ben jij dé financieel expert en deskundige op het gebied van subsidieverlening voor de beleidsadviseurs die zich bezighouden met het thema GIA. Je adviseert de beleidsadviseurs als financieel expert en deskundige. Op dit moment is er een gebrek aan duidelijkheid rondom de financiële situatie op het gebied van meldpunt crisiszorg en GIA. We zijn op zoek naar iemand die duidelijkheid creëert. Je gaat aan de slag met de volgende concrete opdracht:

  • Je verschaft helderheid en overzicht in de financiële situatie op het gebied van meldpunt crisiszorg en GIA. Hiertoe neem je het initiatief tot het verzamelen, interpreteren en diepgaand analyseren van financiële informatie. Dat moet leiden tot een uiterlijk op 1 maart 2026 op te leveren rapportage met de gevraagde duidelijkheid.
  • Je stelt heldere subsidieafspraken op in samenspraak met de beleidsmedewerkers GIA en ketenpartners. Het eindresultaat bestaat uit vastgestelde subsidieafspraken aan het einde van de opdracht.
  • Je stelt een rapport op met de op te stellen samenwerkingsafspraken. Het eindresultaat is een adviesrapportage met concrete voorstellen over samenwerkingsafspraken.

Samenwerking
Gedurende die periode vindt uitsluitend afstemming plaats met de gemeente Breda met het oog op het eindresultaat van deze opdracht.

Wat neem je mee?
De Gemeente Breda zoekt een tijdelijke expert met een brede financiële kennis op het terrein van contractregie en inkoop. Je beschikt hierin over overtuigingskracht, waarbij je in staat bent om anderen te overtuigen van jouw adviezen terwijl er sprake is van kritisch tegenspel. Je bent resultaatgericht en in staat om zelfstandig een taak doelgericht uit te voeren. Het is van belang dat je over vaardigheden beschikt zoals plannen, organiseren en het uitvoeren voortgangscontroles en probleem-/data-analyses. Daarnaast leg je makkelijk contact binnen en buiten de organisatie, je bent van nature een netwerker. Daarnaast beschik je over ruime passende ervaring met werken in een complexe politiek-bestuurlijke omgeving.
Aanvullend beschik je over de volgende specifieke kennis en vaardigheden:

  • Je beschikt over een diepgaand inzicht in de keten van meldpunten (Veilig Thuis), hulpverleners en zorgaanbieders rond GIA.
  • Je hebt aantoonbare kennis en ervaring met contractbeheer, contractregie, risicomanagement en het realiseren van contractafspraken.
  • Je hebt ervaring met het uitvoeren van data-analyses.

Wie zijn wij?
Het sociaal domein in Breda is volop in beweging. We ontwikkelen ons in snel tempo, om nog betere zorg, hulp en ondersteuning te kunnen bieden aan inwoners. We doen dat door enkelvoudige hulpvragen snel te beantwoorden en meervoudige hulpvragen vanuit een integraal perspectief te bekijken. We voelen ons verantwoordelijk voor meer dan alleen het uitvoeren van de wet, en willen graag kansen pakken om te doen wat nodig is en écht een verschil maakt voor inwoners. We richten ons op het herstellen van bestaanszekerheid, vergroten van kansengelijkheid en makkelijker maken van een gezond leven.
Lees meer over de gemeente Breda: https://www.breda.nl/gemeente-breda-bedrijfsinformatie

 

Dit ben jij

  • Je hebt minimaal een afgeronde HBO-opleiding.
  • Uw kandidaat heeft minimaal één jaar ervaring op het gebied van
    subsidierelaties en financiën
  • Uw kandidaat heeft minimaal twee jaar ervaring in een gemeentelijke
    organisatie op het gebied van sociaal beleid, in de rol van
    beleidsadviseur, contractmanager, projectleider of financieel adviseur
  • Uw kandidaat heeft in één van deze rollen beleidsadviseur, contractmanager,
    projectleider of financieel adviseur, ervaring in het samenwerken met
    externe partners en in het voeren van gespreken met deze partners, waarbij
    de kandidaat optreedt als vertegenwoordiger van een gemeentelijke
    organisatie.
  • Uw kandidaat heeft minimaal vijf jaar ervaring op het gebied van
    subsidierelaties, contractbeheer en financiën.
  • Uw kandidaat heeft minimaal vijf jaar ervaring in een gemeentelijke
    organisatie op het gebied van sociaal beleid, in de rol van
    beleidsadviseur, contractmanager, projectleider of financieel adviseur.
  • Uw kandidaat heeft ervaring met het uitvoeren van data-analyses.
  • Je beschikt over onderstaande competenties.
    persoonlijk gesprek. – Je bent een verbinder en netwerken kan je als de
    beste – Je beschikt over overtuigingskracht – Je bent een aanpakker en
    werkt resultaatgericht – Je kan plannen, organiseren en het uitvoeren
    voortgangscontroles en probleem-/data-analyses. – Je beschikt over ruime
    passende ervaring met werken in een complexe politiek-bestuurlijke
    omgeving. – Je hebt ervaring in het samenwerken met externe partners en in
    het voeren van gespreken met deze partners, waarbij de kandidaat optreedt
    als vertegenwoordiger van een gemeentelijke organisatie De datum (.) is
    gereserveerd voor persoonlijke gesprekken. Wij verzoeken u vriendelijk hier
    reeds rekening mee te houden

Sohail Khairi

Recruitment Consultant

Sohail Khairi

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Sohail neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback