Strategisch Assetmanager Distributie
- Uitzenden
- 01-02-2026
- 40 uur
Dit ga je doen
LET OP!! In verband met de feestdagen staat deze aanvraag uit tot 13-01-2026 9:00. Voorgestelde kandidaten zullen pas in week 2 beoordeeld worden, hou hier rekening mee in je verwachtingsmanagement richting de kandidaat.
Werk waar je trots op kan zijn. Dit ga je doen.
Stedin heeft een betrouwbaar elektriciteitsnet. Dat willen wij zo houden. Daarvoor hebben wij assets nodig die kwalitatief en duurzaam zijn en blijven. Maar ook vooral een elektriciteitsnet dat flexibel is en dat voorbereid is op de toekomst. Daarom zoeken wij een Strategisch Assetmanager Distributie (midden- en of laagspanning). Jij zorgt in afstemming met andere interne en externe stakeholders voor een efficiënt strategisch assetmanagement van componenten in het midden- en laagspanningsnet met oog op kwaliteit en veiligheid. Hiervoor creëer en geef je invulling aan het instandhoudingsbeleid. Jij maakt lange termijn analyses (3-20 jaar vooruit) die inzicht geven in de kwaliteitsontwikkeling van de assets. Dat doe je door het onderhouds-, vervangingsbeleid op elkaar af te stemmen. Verder gebruik je data en modellen om inzicht te krijgen en oplossingen door te rekenen. Je werkt samen met de tactisch assetmanagers die weer in contact staan met de operationele/uitvoerende afdelingen.
Niets ontbreekt in jouw beleidstukken over het onderhouds- en vervangingsbeleid. Jij stelt deze beleidsstukken op en draagt deze uit. Je fungeert als vraagbaak voor de organisatie voor beleidsuitgangspunten. Je brengt zelfstandig advies uit, beheert en vertaalt knelpunten en risico’s in de netten. Waarbij je uiteraard oplossingen weet te definiëren. Anderen meenemen in jouw ideeën is je dan ook op het lijf geschreven. Je creëert draagvlak, verbinding en inzicht. Wat het werk verder uitdagend maakt? Eén van jouw wellicht toekomstige collega’s geeft het volgende aan;
De verantwoordelijkheid om in het epicentrum van de besluitvorming te staan in een snel en continu veranderende omgeving, de afstemming met alle lagen binnen het bedrijf, de noodzaak en de kans om op de hoogte te blijven van de laatste technologische ontwikkelingen en de afwisseling tussen de verschillende activiteiten maken voor mij dat ik de rol van Strategisch Assetmanager erg leuk vindt.’ – Thomas Bantras, strategisch assetmanager bij Stedin.
Kom jij met ons samen werken we aan de instandhouding van het net? Lees dan gauw verder.
Jouw sterke punten. Worden wij blij van.
Je bent de toegewijde specialist op het gebied van assets in het bestaande net en de ontwikkelingen van toekomstige assets, of bereid dit te leren. Je werkt graag samen met verschillende disciplines. Het opzoeken van samenwerkingen kunnen we dan ook aan jou overlaten, je hebt overzicht op het grote geheel en gevolgen voor anderen en weet daar op in te spelen. Hierin ben je verbindend en beschik je over een hoge dosis organisatiesensitiviteit. Wat jou verder onze nieuwe collega Strategisch Assetmanager Distributie maakt? Dat lees je hier.
- Je beschikt over een afgeronde HBO/WO opleiding in een technische richting, bij voorkeur Elektrotechniek/ Energietechniek/Mechatronica.
- Je hebt kennis van verbindingen en andere componenten in het laag- en middenspanningsnet.
- Je hebt relevante werkervaring opgedaan, bijvoorbeeld als Electrical Engineer of Operationeel Installatieverantwoordelijke.
- Kennis en ervaring met verschillende onderhoud systemen/modellen is een pré. Je ben in ieder geval bereid door middel van studie/training/cursus deze kennis en ervaring op te doen. Bij een detavast constructie zullen de kosten van deze trainingen/cursussen voor Stedin zijn, bij detachering zullen deze kosten voor het bureau zijn.
- Je bent in staat op een strategische manier "boven" je projecten te hangen.
Een goed team. Daar hoor je bij.
Meteen vanaf dag één maak je deel uit van team Strategisch Instandhouding, onderdeel van Asset Management. Dit team bestaat uit 12 collega’s en maakt onderdeel uit van Instandhouding met in totaal 41 collega’s. De collega’s zijn allemaal hoogopgeleid, professioneel en experts op hun vakgebied. Een team met een cruciale rol. Samen zorgen ze voor het lange termijn vervangings- en onderhoudsbeleid. Maken ze het strategisch investeringsplan dat de kwaliteit van onze netten waarborgt. Samen vooruit willen gaan, tot de beste oplossingen komen en daarin geen blad voor de mond nemen. Echt een team voor jou.
We werken volgens ons Stedin@Work concept. Je werkt, als het weer kan en mag, ongeveer de helft van de tijd op ons kantoor in Rotterdam. De plek waar jij je collega’s ontmoet. De andere helft van de tijd werk je thuis. Wel zo flexibel.
Dit ben jij
- Kandidaat heeft minimaal een afgeronde HBO/WO opleiding in een technische
richting, bij voorkeur Elektrotechniek/ Energietechniek/Mechatronica - Kandidaat heeft relevante werkervaring opgedaan, bijvoorbeeld als
Electrical Engineer of Operationeel Installatieverantwoordelijke - Kandidaat heeft kennis van verbindingen en andere componenten in het laag-
en middenspanningsnet - Kandidaat beschikt over de vaardigheid om op een strategische manier
"boven" de projecten te hangen - De aanvraag betreft een ondersteunde rol en volgt instructies op van
leidinggevende. Dit past NIET binnen de wet DBA. Hierdoor is het NIET
mogelijk om ZZP'ers te contracteren. Eventueel geïnteresseerde ZZP'ers
kunnen zich op detacheringsbasis (= in loondienst) laten aanbieden door een
bureau - Deze aanvraag is NIET geschikt voor de inzet van zzp'ers. Leverancier
verklaart hierbij dat de aangeboden professional: • is opgenomen in de
loonadministratie van Leverancier of een derde partij; • in loondienst is
bij een Leverancier die de juiste certificering heeft voor het uitlenen van
personeel; • is verzekerd voor werknemersverzekeringen; • geen
directeur-grootaandeelhouder (DGA) van de B.V. is waar het contract mee
afgesloten wordt of van hiermee participerende ondernemingen; • netto-loon
uitbetaald krijgt, waarover de wettelijk voorgeschreven loonheffingen,
loonbelasting en premies voor volks- en werknemersverzekeringen zijn
ingehouden en afgedragen aan de Belastingdienst door de Leverancier of
derde partij
- Kennis en ervaring met verschillende onderhoud systemen/modellen is een
pré. Je ben in ieder geval bereid door middel van studie/training/cursus
deze kennis en ervaring op te doen - Via welke broker dient de opdracht te lopen in het geval van gunning?
- Graag marktconform aanbieden. Tarieven dienen all in te zijn. Losse
declaraties zijn niet toegestaan - De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden
getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. – Goed kunnen plannen –
Verantwoordelijkheidsgevoel – Flexibele instelling – Goede communicatieve
vaardigheden – Resultaatgericht – Proactief – Luistervaardig - Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat
eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in
het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de
reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de
toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen
Het proces
Dit verhaal gaat over jou
Iets voor jou?
Laat het ons weten!
Reageer op deze vacature via TenMonks en Pieter neemt contact met je op om de match te verkennen.