Sr. Adviseur Organisatieontwikkeling & Leiderschap

Gemeente 's-Hertogenbosch

€5.958 — €7.837 / maand €111 / uur
7 maanden
WO
Nog 3 dagen

Dit ga je doen

Voor de gemeente ’s-Hertogenbosch is Magnit Global op zoek naar een Senior Adviseur Organisatieontwikkeling & Leiderschap.

De gemeente ’s-Hertogenbosch staat voor uitdagende maatschappelijke en organisatorische opgaven. Om onze organisatie wendbaar, toekomstbestendig en aantrekkelijk als werkgever te houden, zoeken wij een sr. Adviseur Organisatieontwikkeling & Leiderschap. In deze rol geef je richting aan concernbrede vraagstukken op het gebied van leiderschap, verandermanagement, sturing en organisatieontwikkeling. Je analyseert de opgaven, begeleidt de benodigde gesprekken met management, directie en P&O en werkt deze uit in startnotities, scenario's en voorstellen voor vervolgstappen.

Naast dat de organisatie in ontwikkeling is, is de afdeling PFz eveneens in ontwikkeling van een beheerafdeling naar een ontwikkelafdeling. De nieuwe inrichting van de afdeling is eveneens onderwerp van gesprek waar ook jij een actieve bijdrage aan levert.

Ben jij in staat om complexe organisatievraagstukken te vertalen naar een heldere koers én een uitvoerbare aanpak? Kun jij bestuur, directie, management en HR-professionals verbinden rondom verandering en ontwikkeling? Dan maken wij graag kennis met jou.

Jouw belangrijkste opgaven:

Gedurende jouw opdracht ligt jouw focus op twee strategische thema's: Leiderschap(sontwikkeling) en verandermanagement en Sturingsvormen en organisatieontwikkeling

Leiderschap(sontwikkeling) en verandermanagement

Vanuit onze organisatiefilosofie lever je een aantoonbare bijdrage aan de ontwikkeling van het leiderschap en verandermanagement binnen de organisatie door:

– Als regievoerder een concernbrede analyse uit te voeren op het gebied van leiderschap en verandermanagement
– Bestaande inzichten, evaluaties en initiatieven op het gebied van leiderschap en verandermanagement te verbinden
– Directie, P&O en andere relevante stakeholders te betrekken bij het ontwikkelen van een gedeelde koers op het gebied van leiderschapsvisie, ontwikkelprogramma’s en veranderstrategie
– Een strategische agenda voor leiderschap en verandermanagement op te stellen
– Deze te vertalen naar een uitvoerbaar voorstel voor leiderschapsontwikkeling en management development

Met als resultaat een gedragen strategische agenda voor leiderschap en verandermanagement inclusief een voorstel voor leiderschapsontwikkeling management development met een concrete uitvoeringsaanpak.

Sturingsvormen en organisatieontwikkeling

Je helpt de organisatie verder in de ontwikkeling naar een manier van werken waarin lijn-, programma-, opgave- en gebiedsgericht werken elkaar versterken. Daarbij breng je mensen, initiatieven en inzichten samen en help je de organisatie om te leren van wat werkt door:

– Als regievoerder een concernbrede analyse uit te voeren op het gebied van de diverse sturingsvormen die binnen de organisatie worden gehanteerd (hiërarchische lijn, programmatisch, opgavegericht en gebiedsgericht)
– Bestaande inzichten, evaluaties en initiatieven op het gebied van sturing(svormen) te verbinden;
– Directie, P&O en andere relevante stakeholders te betrekken;
– rollen, verantwoordelijkheden, besluitvorming en governance binnen deze verschillende sturingsvormen in samenhang te verduidelijken en te borgen;
– knelpunten in de samenwerking tussen afdelingen, sectoren en opgaven te identificeren en structurele verbeteringen te realiseren;
– te zorgen voor een werkbare en breed gedragen inrichting van sturing en samenwerking bij concernbrede en domeinoverstijgende opgaven;
– het management te voorzien van handelingsperspectieven waarmee zij effectief kunnen sturen op resultaten, samenwerking en maatschappelijke opgaven.

Hier zet jij de kroon op het werk:
Je komt te werken binnen het team Personele Zaken, onderdeel van de afdeling Personele en Facilitaire zaken binnen de sector Dienstverlening & Bedrijfsvoering. Samen met collega HR-strategen, de sectorale personeelsmanagers en personeels-adviseurs en andere HR-professionals vorm je de P&O-community van de gemeente ’s-Hertogenbosch. Vanuit jouw rol lever je een belangrijke bijdrage aan de verdere ontwikkeling van onze organisatie en onze medewerkers.

Je bent een strategische en analytische professional die gemakkelijk schakelt tussen verschillende belangen, niveaus en perspectieven. Je begrijpt bestuurlijke verhoudingen, bent organisatiesensitief en weet mensen mee te nemen in verandering.

Je beschikt over:
• strategisch en analytisch vermogen;
• organisatiesensitiviteit en politiek-bestuurlijk inzicht;
• sterke adviesvaardigheden en overtuigingskracht;
• verbindend vermogen en het talent om draagvlak te creëren;
• veranderkundig inzicht en ervaring met organisatieontwikkeling;
• een resultaatgerichte, zelfstandige en integere werkhouding;
• uitstekende mondelinge en schriftelijke communicatievaardigheden.

Je bent een stevige gesprekspartner die visie ontwikkelt én zorgt voor realisatie. Complexe vraagstukken geven je energie en je houdt koers in een dynamische omgeving.

Dit breng je mee:
• WO werk- en denkniveau, bijvoorbeeld in Organisatiekunde, Veranderkunde, HRM, Bedrijfskunde, A&O Psychologie of een vergelijkbare richting;
• Minimaal 10 jaar ervaring in een advies/consultancyfunctie of strategische HR-, organisatieontwikkelingsfunctie;
• Aantoonbare ervaring binnen complexe organisaties, bij voorkeur een overheidsorganisatie of bestuurlijk-politieke omgeving;
• Aantoonbare kennis van en ervaring met organisatieontwikkeling, verandermanagement en strategisch HR;
• Aantoonbare ervaring met leiderschapsontwikkeling, organisatie-inrichtingsvraagstukken en verandertrajecten;

———————————————————————————————————————————————————————–

Aanvullende informatie:
• 36 uur betreft een fulltime werkweek;
• Graag het cv in het NL aanleveren;
• Leveranciers van kandidaten behoren op de hoogte te zijn van de geldende wet- en regelgeving op het gebied van arbeidsvoorwaarden en de Gemeenten cao;
• Graag ontvangen we in de persoonlijke motivatie een onderbouwing waaruit blijkt dat de kandidaat over de gevraagde competenties beschikt;
• De looptijd van de aanvraag is 5 werkdagen, waarna de shortlist wordt verstuurd naar Gemeente 's-Hertogenbosch;
• Als de kandidaat mag starten bij de klant, dan zal er een pre-employmentscreening plaatsvinden. Wij sturen u op dat moment de daarvoor benodigde documenten toe via de Portal. Uw kandidaat mag pas starten na afronding van de pre-employmentscreening;
• De kandidaat beschikt over een legitimatiebewijs (een paspoort of identiteitskaart), welke bij intake én op de startdatum van het contract van de kandidaat geldig is en ter controle kan worden overlegd;
• Bij het aanbieden van kandidaat gaan wij ervan uit dat u akkoord bent met de voorwaarden van de gemeente ’s-Hertogenbosch;
• Het tarief is afhankelijk van de kennis en kunde van de kandidaat.

Dit ben jij

  • WO werk- en denkniveau, bijvoorbeeld in Organisatiekunde, Veranderkunde,
    HRM, Bedrijfskunde, A&O Psychologie of een vergelijkbare richting
  • Minimaal 10 jaar ervaring in een advies/consultancyfunctie of strategische
    HR-, organisatieontwikkelingsfunctie
  • Aantoonbare ervaring binnen complexe organisaties, bij voorkeur een
    overheidsorganisatie of bestuurlijk-politieke omgeving
  • Aantoonbare kennis van en ervaring met organisatieontwikkeling,
    verandermanagement en strategisch HR
  • Aantoonbare ervaring met leiderschapsontwikkeling,
    organisatie-inrichtingsvraagstukken en verandertrajecten
  • De kandidaat beschikt over een legitimatiebewijs (een paspoort of
    identiteitskaart), welke bij intake én op de startdatum van het contract
    van de kandidaat geldig is en ter controle kan worden overlegd
  • Uur betreft een fulltime werkweek
  • Bij voorkeur ervaring binnen complexe organisaties, bij voorkeur een
    overheidsorganisatie of bestuurlijk-politieke omgeving

Bram van Dijk

Recruitment Consultant

Bram van Dijk

Het proces

Dit verhaal gaat over jou

01

De zoektocht – waar begin je?

Elke maand ontvangen we honderden vacatures. Die publiceren we op onze website, maar we blijven niet achteroverleunen. Ons team gaat actief op zoek naar de juiste match. Misschien vind jij ons, of wij jou – hoe dan ook: we maken snel contact.

02

De kennismaking – een goed gesprek, geen kruisverhoor

Jij ziet een interessante opdracht of wij denken dat er een goed bij je past. We bellen om je beter te leren kennen en de opdracht door te nemen. Wat vind jij belangrijk? Wat zijn je ambities? We houden het persoonlijk én to the point. Zo verkennen we samen wat de juiste match voor je is en wat daarmee ook het beste voor de klant is.

VNG

03

Afspraken maken – helder en zonder kleine lettertjes

Past de opdracht bij jouw expertise? Top. We bespreken de voorwaarden, je gewenste salaris en hoe de opdracht eruitziet. Omdat het om overheidsvacatures gaat, kunnen de eisen complex zijn en het proces tijdrovend – maar daar helpen wij je soepel doorheen.

04

Introductie – wij regelen de papierwinkel

Je levert een bijgewerkt cv, motivatie en eventuele referenties aan. Wij stellen de introductie samen, volledig afgestemd op de wensen van de opdrachtgever. Alles wat we bespreken komt daarin terug – eerlijk, transparant en geen verrassingen.

05

Even geduld – maar we houden je op de hoogte

Overheidsprocessen kunnen soms traag zijn. Wij geven je vooraf een realistische tijdlijn en houden je tussendoor op de hoogte. Geen radiostilte, maar duidelijke updates.

06

Op gesprek – goed voorbereid op pad

Word je uitgenodigd? Mooi! We plannen samen het gesprek en bereiden het grondig voor. We geven je tips & tricks en duiken in de inhoud van de opdracht. Het doel: jouw kansen maximaliseren.

07

Go of No-Go – samen evalueren

Na het gesprek evalueren we hoe het ging. Wil jij door en ziet de opdrachtgever het ook zitten? Dan koppelen we je aan één van onze uitzendpartners. Zij regelen het uitzendcontract. Is het toch geen match? Dan halen we feedback op en zoeken we verder.

08

Aan de slag – alles geregeld, jij kunt starten

Bij een succesvolle bemiddeling leggen we alle afspraken vast in een overeenkomst. Je uitzendpartner regelt het contract, de administratie en zorgt ervoor dat je netjes en op tijd betaald wordt. Jij hoeft alleen maar te focussen op je werk (en een taart sturen mag altijd 😉).

09

Service – ook ná de start zijn we er voor je

Zolang je aan de opdracht werkt, blijven wij je aanspreekpunt. Ook kan je regelmatig uitnodigingen van ons verwachten voor kleine events en borrels bij ons op kantoor. Heb je vragen over je opdracht, verlenging of indexaties? Eén belletje en we helpen je verder. Is de opdracht afgerond? Dan zoeken we met plezier naar een volgende uitdaging voor je.

Iets voor jou?

Laat het ons weten!

Reageer op deze vacature via TenMonks en Bram neemt contact met je op om de match te verkennen.

Iets voor jou?

Reageer dan vandaag nog!

Feedback